Finanse
Zarządzanie firmą
Opracowanie: Sam Churchill
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

CRM i ERP - niezbędne rozwiązania zapewniające sprawne funkcjonowanie firmy

Zarówno system CRM, jak też ERP pełnią niezwykle istotne zadanie w każdej profesjonalnej firmie, gdyż odpowiadają one za rejestrowanie i przetwarzanie wielu ważnych informacji. Powinniśmy jednak pamiętać, że rozwiązania te nieco się od siebie różnią, a w związku z tym dobrze jest wiedzieć, jaką funkcję one pełnią i dlaczego są aż tak ważne. Chcąc zapewnić firmie sprawne funkcjonowanie nie wolno zapomnieć o systemach informatycznych, gdyż praca bez nich jest dziś bardzo utrudniona.
podatki
Opracowanie: Ken Teegardin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Coroczna udręka czyli rozliczenie się z fiskusem. O czym nie zapomnieć i z czego korzystać?

Jednym z głównych obowiązków podatników jest oddanie zeznania podatkowego za rok poprzedni. To, który formularz będzie właściwy, zależy od wybranej formy opodatkowania. Najpopularniej wypełnianym drukiem jest tak zwany PIT 37. Niezłożenie wspomnianego rozliczenia podatkowego w należytym terminie, czyli do trzydziestego kwietnia roku kolejnego, wiąże się z popełnieniem wykroczenia urzędowego, za które mogą nas obciążyć karą finansową.
wyposażenie magazynu
Opracowanie: darkday
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Potrzebna ci powierzchnia magazynowa? Poznaj zalety dzierżawy magazynów

W aktualnych czasach niejedna firma potrzebuje powierzchni magazynowej, by móc wprawnie zarządzać swoją działalnością. Muszą mieć miejsce na przetrzymywanie oferowanych przez siebie produktów, aby być w stanie dostarczyć je do klienta wedle terminu, który ustalono w umowie. Jeżeli i ciebie zainteresował wynajem magazynu i powierzchni magazynowej – Wrocław to dużo takich propozycji, które czekają na ciebie. Dlaczego dobrze jest zdecydować się na takie rozwiązanie?
karty kredytowe
Opracowanie: Sean MacEntee
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kredyty to szybka droga do stresu. Jeżeli nie musisz – nigdy nie zaciągaj pożyczki!

Generalnie lepiej jest mniej wydawać niż robić użytek z pomocy pieniężnej różnorakich instytucji zapewniających szybką gotówkę na określony czas. Choć pożyczki bywają pociągające, bo pozwalają zrealizować szybko konkretne plany, finanse z nich pozyskane często nie są godne ceny, jaką trzeba za nie zapłacić.
rozliczanie i księgowość
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu

Usługi księgowe Katowice prezentują na właściwym poziomie

Czy konieczna nam w przedsiębiorstwie księgowa? Finanse każdego przedsiębiorstwa będą bardzo ważne, szczególnie jeżeli powinny być one rozliczane z urzędem skarbowym, przez to dobrze zadziałamy, jeżeli powierzymy je w ręce właściwie wyszkolonych osób, które będą znały najnowsze ustalenia oraz na bieżąco będą ze wszystkimi przemianami. Nie mniej do takich osób również powinniśmy posiadać zaufanie.
Opracowanie: desi.italy

Pożyczka dla Mikołaja

Wielkimi krokami nadchodzą święta Bożego Narodzenia, okres wielkiej radości i wspaniałych rodzinnych spotkań. W dwudziestym wieku okres ten zaczął utracić czynnik religijny – upowszechnienie się zwyczaju wręczania prezentów spowodowało, że najważniejsze stało się kupowanie rodzinie kosztownych przedmiotów.
Monety
Opracowanie: Fridl
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Dotacje unijne dla firm z okolic Myślenic

W ramach państwowego programu, wybrani pośrednicy finansowi, pomagają w uzyskaniu dotacji z finansów Funduszu Pracy z przeznaczeniem na utworzenie działalności gospodarczej lub stworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej w Myśleniach. Ważnym elementem programu jest dofinansowanie przedsiębiorczości pożyczką na początek rozwoju firmy w Myśleniach przy bardzo niskim oprocentowaniu 0,44 %, bez żadnej marży, prowizji oraz dodatkowych kosztów.
firma
Opracowanie: istock
Zaczerpnięte z: istockphoto.com

Chcesz otworzyć firmę, lecz nie masz na ten cel oszczędności? To nie problem, jest fundusz dzięki jakiemu ruszysz do przodu

Fundusz zalążkowy to niezwykle interesująca opcja dla nowo powstałych firm. Istnieje szansa że dzięki temu można dostać bardzo pokaźną dotację w wysokości aż dwustu tysięcy euro. Jak to osiągnąć? Trzeba wymyślić właściwie dobry pomysł na biznes. Fundusz pomoże nam w sprawie założenia firmy, pomoże napisać biznesplan i strategię działania. Ponadto, jest w stanie udostępnić lokal na siedzibę i da środki na wprowadzanie nowego produktu lub usługi. Co dostanie w zamian? Fundusz będzie miał udziały w firmie, ale nie większe niż pięćdziesiąt procent udziałów.
wypłaty emerytur
Opracowanie: Global Panorama
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kim jest aktuariusz i jakimi sprawami się zajmuje? Dlaczego jego praca jest tak istotna?

Fachowiec, jaki zna się na kwestiach finansowych jest aktualnie niezwykle ważny. Ktoś zada pytanie: a czemu, przecież bezpieczeństwo finansowe zawsze jest istotne? Owszem, jednakowoż są takie momenty, gdy sytuacja finansowa, brak pewnej przyszłości i inne dość zbliżone czynniki powodują, iż taka osoba jest bardzo potrzebna. Na obecne czasy bardzo niezbędnym wydaje się aktuariusz. Jest to człowiek, fachowiec, jaki zajmuje się obliczaniem ryzyka i wartości finansowych projektów, najczęściej długoterminowych czy obarczonych ryzykiem.
Kalkulator
Opracowanie: dreammjpr
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Rachunki w stolicy

Solidny ekonomista to istotny punkt funkcjonowania firmy, który troszczy się o swoje finanse jak również swoją okoliczności ekonomiczną. Wybranie ekonomisty to jednak nie tak łatwa rzecz, jak nieraz może się ludziom wydawać. Ci, czasem okazują się zmieniani kilkakrotnie w ciągu jednego roku.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.