Finanse
windykacja
Opracowanie: Sean MacEntee
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Odzyskiwanie należności z zagranicy

Egzekwowanie środków finansowych poza granicami kraju nie jest absolutnie takie nieskomplikowane, tym bardziej w sytuacji, podczas gdy pojawiły się problemy ze strony osób reprezentujących interesy firmy za granicą. Każdy przedsiębiorca naturalnie powinien brać pod uwagę ryzykowanie związane z prowadzeniem działalności, połączone z tym, iż nie dostanie pieniędzy terminowo, jednak przecież na tym, żeby rozpoczynać biznesy z sporą liczbą firm opiera się to, czy pójdzie do przodu jego biznes. Nie należy uważać, że wszyscy biznesmeni to nierzetelne.
dużo pieniędzy
Opracowanie: big-ashb
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Lokaty i pożyczki - ciekawe rady

Banki to instytucje, z usług których korzysta bardzo wielu ludzi. Można nawet stwierdzić, że jest to zdecydowanie większa część osób mieszkających w miastach i nie tylko. Usługi proponowane przez przez te instytucje zmieniały się na przestrzeni lat, podążając między innymi za postępem technologicznym. W efekcie powstała między innymi opcja dostępu do rachunku w banku przez Internet i przeprowadzania rozmaitych przelewów w ten sposób.
obliczenia
Opracowanie: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Outsorcing świadczeń księgowych może być korzystną opcją na redukcję kosztów personalnych

Nie da się ukryć, że bezsprzecznie ogromnie trudnym zadaniem jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Wielu z nas na pewno marzy o tego rodzaju sposobie radzenia sobie w rzeczywistości, niemniej jednakże, jak się okazuje, taki rodzaj zarabiania jest silnie związany ze gigantyczną odpowiedzialnością. Sprawa ta jest dodatkowo opatrzona mnogimi trudnościami w naszym kraju, gdzie istnieje niezmiernie wiele obowiązków biurokratycznych.
Zarządzanie przepływem faktur w frmie
Opracowanie: Victor1558
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Komu zlecić obsługę faktur?

Prowadzenie własnej firmy na pewno jest doskonałą propozycją dla kogoś, kto tylko szuka dobrego sposobu na zarobienie sporych pieniędzy. Jednocześnie jednak nikomu nie musimy chyba nawet mówić o tym, że pod wieloma względami nie jest to łatwa rzecz, bowiem w każdym przypadku powinniśmy przy tym troszczyć się o bardzo wiele rozmaitych kwestii i po prostu mieć pewność co do tego, że cała nasza firma funkcjonuje rzeczywiście sprawnie.
rachunki
Opracowanie: kate hiscock
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Aktuariusz jest specjalistą w branży ubezpieczeń i finansów

W naszym kraju, aktuariusz uznawany jest za specjalistę, jaki zajmuje się naliczaniem wartości świadczeń pracowniczych. Ogólnie w zakres pracy tego fachowca zalicza się obliczanie rozmaitych wartości, które obarczone są pewnym ryzykiem.
Pieniądze, monety
Opracowanie: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu

Jak się nie dać pętli zadłużenia?

Trzy lata temu Adam Z. stracił pracę w korporacji. Mimo że wciąż na kierowniczym stanowisku, zarabia teraz średnią krajową w małym wydawnictwie. Niegdyś – „człowiek sukcesu”. Dyrektor, który chcąc zapewnić odpowiedni poziom życia sobie i rodzinie kupił na kredyt duże mieszkanie i dwa samochody. Obecnie, dawniej zaciągnięte zobowiązania stają się coraz poważniejsze. Raty płacone są z opóźnienie, a inne długi – z kart kredytowych, pożyczek i zakupów wkrótce mogą skutkować wejściem komornika. Co teraz?
Portfel, pieniądze
Opracowanie: sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu

Jak rozmawiać o finansach w związku

Zarządzanie wspólnymi finansami może być nie lada wyzwaniem. Dzielenie się wydatkami dwóch osób prowadzi bowiem niekiedy do niepotrzebnych sporów i nieporozumień. Jak się okazuje jest to jeden z najczęstszych powodów rozpadu młodych małżeństw. Czy można uniknąć kłótni z partnerem na tle finansowym? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego udowadniają, że wystarczy przestrzegać kilku zasad i szczerze rozmawiać o pieniądzach, by móc z sukcesem prowadzić domowy budżet.
Pieniądze, monety
Opracowanie: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu

Jak podreperować powakacyjny budżet?

Po powrocie z wakacji warto dokładnie przyjrzeć się swoim finansom. W urlopowym ferworze słabnie bowiem narzucona dyscyplina i zdarza się, że wydajemy więcej niż początkowo planowaliśmy. Z nadwyrężonym budżetem trzeba się kiedyś zmierzyć. Jak wskazuje ekspert firmy Expander: im szybciej, tym lepiej.
Oszczędzanie, skarbonka
Opracowanie: thiagofest
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu

Warto uczyć dzieci oszczędzania

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie MasterCard, aż 75% dzieci regularnie dostają od swoich rodziców kieszonkowe. Niestety ponad połowa z nich otrzymane środki przeznacza na zakup słodyczy. W jaki sposób uczyć rozsądnego gospodarowania finansami już od najmłodszych lat? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak nauczyć dziecko finansowego ABC.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.