Chcesz otworzyć firmę, lecz nie masz na ten cel oszczędności? To nie problem, jest fundusz dzięki jakiemu ruszysz do przodu

Fundusz zalążkowy to bardzo ciekawa szansa dla nowo powstałych przedsiębiorstw. Istnieje szansa że dzięki temu otrzymać widowiskową dotację w wysokości aż dwustu tysięcy euro. Jak znaleźć się w posiadaniu takich środków? Musimy zaprezentować właściwie dobry pomysł na firmę. Fundusz wspomoże nas w temacie założenia firmy, wesprze gdy trzeba opracować biznesplan i strategię funkcjonowania. Ponadto, jest w stanie udostępnić lokal na biuro i da środki na wdrażanie nowego produktu lub usługi. Co dostanie w zamian? Fundusz obejmie udziały w przedsiębiorstwie, lecz nie więcej niż pięćdziesiąt procent udziałów.
firma
Opracowanie: University of the Fraser Valley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Takie dotacje na inwestycje są konieczne, żeby ruszyć ze swoim przedsiębiorstwem. Jeśli z trafionym pomysłem zgłosimy się do funduszu, rozpoczyna się etap preinkubacji. Mamy szansę wtedy liczyć na doradców, a zawiera się w tym między innymi opracowanie biznesplanu lub analiza finansów. To także dostęp do infrastruktury funduszu, to znaczy powierzchnia biurowa, sprzęt komputerowy i tym podobne. Jak pomysł już będzie rozwinięty, zarządzający funduszem muszą podjąć decyzję czy jest sens w niego zainwestować. Ten etap nazywa się etapem inkubacji. Należy przyznać, że największe szanse mają idee o znacznym potencjale technologicznym oraz rynkowym.

Następne artykuły

Najbardziej sławne agencje reklamowe w województwie dolnośląskim.

Agencja reklamowa
Opracowanie: i Hub
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wyjątkowo sławne biura reklamowe w województwie dolnośląskim to takie, które już od lat chwalą się stabilną notą. W związku z tym warto się im przyglądać z bliska, kiedy samemu będzie się na etapie poszukiwania sprawdzonej agencji, w której da się natychmiast załatwiać wszystkie sprawy, jakie związane są z promocją swojej działalności lub również konkretnego eventu.


Co istotne, o czym wspomnieliśmy wcześniej, fundusz jest w stanie objąć w nowej spółce nie więcej niż połowę udziałów. Sytuacja taka występuje, bo po kilku latach dzięki temu zyskowi fundusz ma szanse, by
firma
Opracowanie: MBWA PR
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
zainwestować w kolejne przedsięwzięcie. Działa to więc na ciekawe zasadzie. Oferujemy pomoc, dostajemy coś z tego, żeby pomóc innym. Istnieje wiele ciekawych przykładów tego typu inwestycji sfinansowanych przez fundusze zalążkowe. Na przykład Fundusz Ventures Hub zainwestował w spółkę aSTORY tworzącej oprogramowanie dla studiów graficznych. W zamian za trochę ponad trzydzieści procent udziałów w spółce, Ventures Hub dofinansował ją kwotą trzystu dwudziestu tysięcy złotych.


Umowa zakłada przyjęcie następnych udziałów, jednak zależy to od wzrostu w rozwoju firmy. Tego typu sposób inwestowania pieniędzy to z pewnością duża szansa dla osób bez gotówki, ale za to takich którzy mają dobry pomysł, w który warto włożyć pieniądze - . W krajach zachodnich jest to modna metoda finansowania, u nas dopiero jest na początku swojej drogi, ale już przynosi oczekiwane rezultaty.
18/11/11, 07:16:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.