Kredyty to szybka droga do stresu. Jeżeli nie musisz – nigdy nie zaciągaj pożyczki!

Generalnie lepiej jest generować oszczędności niż robić użytek z pomocy finansowej wielorakich instytucji proponujących łatwą gotówkę na dany okres. Choć pożyczki nierzadko są kuszące, bo pozwalają zrealizować szybko konkretne marzenia, fundusze z nich pozyskane zazwyczaj nie są warte ceny, jaką należy za nie zapłacić.

Windykacja
Opracowanie: Andrius Repsys
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wielkość comiesięcznej raty to nie wszystko. Pożyczkodawcy wielokrotnie nęcą niską sumą do comiesięcznego spłacania. Zanim poddamy się sugestii, musimy drobiazgowo przeczytać warunki i dowiedzieć się jaką kwotę pieniędzy faktycznie otrzymamy, a ile będziemy zmuszeni oddać. Nie ma wątpliwości, że dziesiątki tysięcy złotych, które w taki sposób zaprzepaścimy są dużo warte i to właśnie na nie musimy później pracować.

Następne artykuły

Jak się nie dać pętli zadłużenia?

Pieniądze, monety
Opracowanie: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Trzy lata temu Adam Z. stracił pracę w korporacji. Mimo że wciąż na kierowniczym stanowisku, zarabia teraz średnią krajową w małym wydawnictwie. Niegdyś – „człowiek sukcesu”. Dyrektor, który chcąc zapewnić odpowiedni poziom życia sobie i rodzinie kupił na kredyt duże mieszkanie i dwa samochody. Obecnie, dawniej zaciągnięte zobowiązania stają się coraz poważniejsze. Raty płacone są z opóźnienie, a inne długi – z kart kredytowych, pożyczek i zakupów wkrótce mogą skutkować wejściem komornika. Co teraz?


Generalnie - kredyty pomimo to są dla ludzi, ale tylko dla tych mądrych. W przypadku, gdy pozyskanie gotówki da Ci możliwość go pomnożyć: nie bój się! Ale jeśli w grę wchodzi zrealizowanie marzenia o wyjątkowej krainie, zastanów się, czy nie obawiasz się jest ewentualna windykacja należności (na przykład z tej kancelarii windykacyjnej). Oczywiście różnego typu oferty brzmią nieźle na początku. Aktualnie jednak tak dużo się słyszy o rozczarowanych frankowiczach oraz wszędzie współczuje się ludziom zadłużonym, iż oczywistością wydaje się to, że pożyczki konsumenckie to brama do długotrwałego niewyspania, a w wielu przypadkach nawet choroby psychicznej.

Jeżeli sądzisz, że ten materiał jest godny zainteresowania, to co pomyślisz, gdy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła (http://cliff-broker.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-oc-przewoznika-umownego-spedytora.html)?. Zwyczajnie kliknij tu i sprawdź.


Zanim to sobie zafundujesz – przemyśl, czy warto. Wiadomo, że windykacja należności do najprzyjemniejszych nie należy. Dotyka zarówno tych, którzy z własnej woli wzięli kredyty, jak i tych, którzy robili to z konieczności. Wierzyciel ma uprawnienie do przyjęcia z powrotem środków i koniecznie wypadałoby o tym wiedzieć w czasie otrzymania kolejnej fenomenalnej oferty szybkich pożyczki na chwilę.Wtedy, gdy już dotarło do tego, że masz kredyt – postaraj się nie wchodzić w pętlę zadłużenia. Kolejna pożyczka na spłacenie starej prowadzi praktycznie do tego, że dług będzie narastał i wydłuży się okres jego spłaty. Nie potrzebujesz takich rewelacji. Pomyśl lepiej, jak możesz oszczędzać, niż jak wydać następne pieniądze, których nie masz na koncie. Zwróć uwagę, iż drobne wydatki często w perspektywie miesiąca dają największe straty. Powinieneś wiedzieć o tym, gdy znowu będziesz sięgał po zbędne przyjemności.
22/12/24, 07:27:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.