Rejestracja znaków towarowych w Urzędzie Patentowym

Każdy znak towarowy, nawet niezastrzeżony w Urzędzie Patentowym, otoczony jest pieczą ustawową. Umożliwia to rozporządzenie o ochronie konkurencji i konsumentów, bądź kodeks cywilny. Teoretycznie rejestracja nie jest nieodzowna, żeby podlegać zasadniczej ochronie prawnej znaku towarowego.


interes
Opracowanie: Kārlis Dambrāns
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zastrzeżenie znaku towarowego ręczy, że pozostałe podmioty nie będą miały najmniejszego prawa do naruszania ochranianego znaku, a w razie potrzeby znacznie łatwiej nam będzie udaremnić nieuczciwe aktywności konkurencji.


Następne artykuły

Działanie każdej firmy na rynku to nieustanna współpraca zarówno z kontrahentami, jak też klientami

kofax totalagility
Opracowanie: coffsharbourlibrary
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecna technika umożliwia bardzo wiele metod szybkiej komunikacji z nimi. Stosowane systemy wspaniale spełniały w tym momencie swoją funkcję.


Jednak to, co jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu okazywało się świetnym rozwiązaniem, w teraźniejszym czasie może okazać się niedostateczne.


Rejestracja znaków towarowych to złożenie w Urzędzie Patentowym należytego wniosku. W związku z tym, że symbol towarowy zgłasza się zawsze dla wyznaczonych produktów, lub usług, powinno się je również wyznaczyć we wniosku. Wybór miejsc w spisie musi być jednakże zaplanowany, albowiem po złożeniu wniosku w Urzędzie nie ma już możliwości dopisania do niego żadnych pozycji. Należałoby w związku z tym wziąć pod uwagę nie tylko towary, które obecnie symbolizujemy znakiem, lecz również prawdopodobne zastosowanie znaku w przyszłości, zwłaszcza jeżeli zgłaszanym symbolem jest nazwa naszej firmy.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy adwokat sprawy karne wrocław naszego opisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim odejdą wszelkie Twe rozterki.

Trzeba mieć na uwadze, że lista produktów, albo usług, dla jakich znak zgłosiliśmy posiada olbrzymie znaczenie albowiem określa zakres ochrony naszego znaku.


rachunkowości
Opracowanie: EnergieAgentur.NRW
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Prośba o udostępnienie prawa ochronnego można dostarczyć osobiście, albo za pośrednictwem kompetentnego pełnomocnika, którym może być tylko rzecznik patentowy.


Rzecznik patentowy poza profesjonalnym przygotowaniem wniosku, w tym rejestru towarów, jest w stanie także sporządzić badanie zdolności rejestracyjnej znaku i oszacować szanse na jego rejestrację. Rzecznik jest w stanie także pomóc przeprowadzić procedurę rejestracji w urzędzie.
20/05/13, 08:08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.