Rejestracja znaków towarowych w Urzędzie Patentowym

Każdy znak towarowy, nawet niezastrzeżony w Urzędzie Patentowym, otoczony jest pieczą ustawową. Umożliwia to rozporządzenie o ochronie konkurencji i konsumentów, bądź kodeks cywilny. Teoretycznie rejestracja nie jest nieodzowna, żeby podlegać zasadniczej ochronie prawnej znaku towarowego.


interes
Opracowanie: Kārlis Dambrāns
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zastrzeżenie znaku towarowego ręczy, że pozostałe podmioty nie będą miały najmniejszego prawa do naruszania ochranianego znaku, a w razie potrzeby znacznie łatwiej nam będzie udaremnić nieuczciwe aktywności konkurencji.


Następne artykuły

W jaki sposób można by szybko, tanio i efektywnie reklamować swoją firmę?

organizacja
Opracowanie: Oregon Department of Transportation
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Fundamentem gospodarki jest promocja, jaka jednak posiada różne swoje postaci. Dla wielu firm niezwykle ciekawym wyjściem jest takie, które jest zauważalne wszędzie tam, gdzie właśnie znajduje się ich pojazd.


Rejestracja znaków towarowych to złożenie w Urzędzie Patentowym należytego wniosku. W związku z tym, że symbol towarowy zgłasza się zawsze dla wyznaczonych produktów, lub usług, powinno się je również wyznaczyć we wniosku. Wybór miejsc w spisie musi być jednakże zaplanowany, albowiem po złożeniu wniosku w Urzędzie nie ma już możliwości dopisania do niego żadnych pozycji. Należałoby w związku z tym wziąć pod uwagę nie tylko towary, które obecnie symbolizujemy znakiem, lecz również prawdopodobne zastosowanie znaku w przyszłości, zwłaszcza jeżeli zgłaszanym symbolem jest nazwa naszej firmy.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy adwokat sprawy karne wrocław naszego opisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim odejdą wszelkie Twe rozterki.

Trzeba mieć na uwadze, że lista produktów, albo usług, dla jakich znak zgłosiliśmy posiada olbrzymie znaczenie albowiem określa zakres ochrony naszego znaku.


rachunkowości
Opracowanie: EnergieAgentur.NRW
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Prośba o udostępnienie prawa ochronnego można dostarczyć osobiście, albo za pośrednictwem kompetentnego pełnomocnika, którym może być tylko rzecznik patentowy.


Rzecznik patentowy poza profesjonalnym przygotowaniem wniosku, w tym rejestru towarów, jest w stanie także sporządzić badanie zdolności rejestracyjnej znaku i oszacować szanse na jego rejestrację. Rzecznik jest w stanie także pomóc przeprowadzić procedurę rejestracji w urzędzie.
20/11/23, 08:50:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.