Gdzie bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Opracowanie: ell brown
Bezpieczny wynajem to w pierwszej kolejności utrapienie gospodarzy lokali.
Nieodpowiedni lokatorzy mogą spowodować spore straty, nie regulując czynszu terminowo. W jaki sposób uchronić się przed konsekwencjami niesfornych mieszkańców?

Prawa najemców chronią zapisy ustawy, przez co nie wolno bez powodu wyrzucić ich na bruk. Jednakże najemcy, którzy zalegają z czynszem i opłatami za media to jak się okazuje częsty kłopot. Polacy powszechnie inwestują w wynajem, nabywają zatem apartamenty do wynajęcia w Poznaniu i różnych większych miastach. W jaki sposób należy zabezpieczyć się przed kłopotami?

Formalności przede wszystkim

Następne artykuły

Obcokrajowiec nabywający dom na Ukrainie musi do zawarcia umowy posiadać przysięgłe wyjaśnienie na słownictwo języka ukraińskiego.

praca nad łumaczeniem
Opracowanie: The International Federation
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Język ukraiński - to słownictwo należące do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim ponad 47 mln osób, głównie na Ukrainie, gdzie ma pozycję języka formalnego, używany jest także przez narodowość ukraińską w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Słownictwo ukraińskie z racji uwarunkowań geograficznych i historycznych wykazuje naturalne podobieństwo do innych języków wschodniosłowiańskich: większe – do białoruskiego i słabsze – rosyjskiego. Autor przekładu języka ukraińskiego musi posiadać świadectwo przyznane przez Ministra Sprawiedliwości.


Forma umowy pomiędzy najemcą a wynajmującym musi być rzeczywiście precyzyjna. Poza umieszczeniem danych osobowych obowiązkowo powinno się umieścić informacje o zobowiązaniach finansowych dodatkowych i stałych oraz dokładnie sprecyzować terminy wpłat, a ponadto okres obowiązywania umowy. Dobrą praktyką jest też wyjaśnić, w jakich sytuacjach umowę dopuszcza się rozwiązać i doprecyzować czas wypowiedzenia. Odstępujący lokal ma też możność poprosić o zaświadczenie potwierdzające pobory. Porządni najemcy znają zasady, więc poczują się pewniej, rozpoznając profesjonalizm właściciela lokalu. Najem okazjonalny – najlepsze zabezpieczenie

Zawsze trzeba brać pod uwagę niepowodzenie wynajmu. W jaki sposób radzić sobie z problematycznym mieszkańcem? Od 2010 roku istnieje najem okazjonalny. Różnica polega na łatwiejszej procedurze eksmisji. W sytuacji typowego najmu umowę można zerwać dopiero po upływie dwóch miesięcy od ostatnich wpłat lokatorów. Tu rozpoczyna się czasami wieloletnia wojna o swoje mieszkanie: po jałowych próbach wyegzekwowania należności trzeba pisemnie nakazać wyprowadzenie się z mieszkania i skierować naszą sprawę do sądu. Eksmisja jednakże jest ograniczona przymusem znalezienia mieszkania zastępczego dla lokatorów, a to okazuje się karkołomne.

Najem okazjonalny związany jest z tym, że potencjalni najemcy zobowiązani są podpisać oświadczenie o postępowaniu egzekucyjnym w formie aktu notarialnego. Zabezpiecza to właściciela przed problemami. Przez to w sytuacji problemowej mogą skierować sprawę na drogę sądową i od razu rozpoczyna się proces eksmisji. Najemcy muszą poinformować o adresie, pod którym mogą zamieszkać w razie takiej sytuacji. Sprawa (adwokat wrocław - łukasz sołtys) toczy się zatem znacznie szybciej, a ostre sformułowanie w dokumentach zdecydowanie zniechęca niepewnych mieszkańców. naturalnie opłaty notarialne to pokaźny wydatek, ale warto to rozumieć jako element inwestycji.
Zaczerpnięte z: Zasypiam.pl
Opracowanie: S.S.
23/02/25, 00:00:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.