Jak ubiegać się o kredyt na budowę domu?

Marzenia o swoim domu towarzyszą wielu osobom, które nie mogą sobie wyobrazić życia bez przepięknego ogrodu, przestronnej kuchni, w której będą mogły zjeść posiłek z całą rodziną oraz werandy, na jakiej w letnie popołudnie będzie można poczytać ulubioną książkę. Niestety większość z nas nie może zbudować domu bez zaciągania kredytu, zatem warto jest dowiedzieć się, jak mamy się o niego ubiegać, jeżeli w niedługim czasie mamy w planach zacząć działania związane z podpisaniem umowy.

Kredyt na mieszkanie
Opracowanie: 401(K) 2012
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Starania wyglądają praktycznie tak samo, jak w przypadku brania kredytu mieszkaniowego. Jedyną rozbieżnością jest fakt, iż nie kupujesz nieruchomości, a chcesz ją postawić. Na początku fundamentalny jest wybór banku, którego propozycja oraz warunki będą nam pasować. Najkorzystniej jest wybrać się do kilku instytucji i prosić o zaprezentowanie możliwej dla nas oferty, a później dopiero podjąć konkretne decyzje. Dzięki temu będziemy mieć większe rozeznanie, toteż wybór stanie się prostszy.

Potem należy umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym, który wyliczy naszą zdolność, zweryfikuje wiarygodność kredytową (pożyczka pod zastaw działki rolnej) i poda informacje dotyczące wkładu własnego, gdyż kredyty (zobacz pożyczka pod mieszkanie) najczęściej wymagają określonej kwoty, jaką będziemy mogli wpłacić na początku. Jeżeli nie chcemy wpłacać takiego wkładu, niezbędne będzie innego rodzaju zabezpieczenie, np. wykupienie ubezpieczenia. Istotne są też dokumenty, jakie musimy złożyć do instytucji finansowej. Są to przede wszystkim poświadczenia o osiąganych przychodach i o zatrudnieniu, o które powinniśmy prosić naszego obecnego pracodawcę.

W przypadku osób mających własną działalność gospodarczą, potrzebne będą jeszcze deklaracje podatkowe, wyciągi z konta, jak również umowy oraz inne dokumenty, które wskazują na rejestrację w urzędach. Trzeba także przynieść dokumenty ukazujące status nieruchomości oraz oczywiście złożyć wniosek o kredyt. Ponadto wymagane jest pozwolenie na budowę domu bądź umowa z deweloperem. Później czekamy już wyłącznie na otrzymanie kredytu oraz możemy myśleć o naszym nowym domu, który niebawem stanie. Polecamy kredyt pod zastaw mieszkania

Wiedząc, jak postępować, łatwiej będzie ci rozpocząć starania i szybciej uzyskasz kredyt, który jest Ci konieczny. Kup ładną działkę w przyjemnym otoczeniu, ponieważ już niedługo zaczniesz tam stawiać dom, a najistotniejsze to czuć się dobrze w miejscu, do którego będziemy codziennie wracać.
23/06/19, 09:46:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.