Umowy
Pokój
Opracowanie: Jeremy Levine
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Outsourcing pracowniczy jako nadzwyczaj atrakcyjne pojęcie

Współcześnie w świecie biznesu pojęcie outsourcingu stało się niezwykle znane. Na sławie zyskuje outsourcing pracowniczy. Współcześnie nie tylko przedsiębiorstwa produkcyjne współdziałają z jednostkami absorbującymi się outsourcingiem pracowniczym.


Outsourcing pracowniczy jako nadzwyczaj atrakcyjne pojęcie

Coraz częściej po te usługi sięgają duże korporacje, które nie chcą już na swoją rękę poszukiwać talentów menedżerskich, motywować własnych pracowników, a nawet prowadzić typowej, bieżącej aktywności kadrowej.


kalkulator i finanse
Opracowanie: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jakimi sposobami da się finansować swoją firmę, plusy kredytów bankowych i leasingu

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością sporego zainwestowania w niezbędne wyposażenie, a do tego wszystkiego niekiedy będą potrzebne dość spore środki finansowe. Niektóre osoby posiadają własne środki, które idą na inwestycje, czy są będą odłożone wcześniej zaskórniaki, czy też pożyczone od rodziny czy znajomych. W wielu przypadkach w zupełności to powinno wystarczyć, lecz czasami może się okazać, że potrzeby będą większe niż możliwości.
pieniądze
Opracowanie: superscheeli
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Funkcje pieniądza i weksel jako główne zwroty dla każdego pracownika, w tym grafika komputerowego

Jak wiadomo, obecne realia wspierają się na systematycznym obrocie pieniądza. Jest to w szczególności ważna informacja zarówno dla zatrudniających mających własne biznesy, jak i dla kontrahentów oraz pracowników takich jak na przykład grafik komputerowy. Opłaca się więc poznać się z podstawowymi hasłami występującymi w branży, by w pełni wykorzystać profity jakie dają i zwielokrotnić własne zyski.
pożyczki
Opracowanie: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Mamy szanse na realizację swoich marzeń

Kiedy do tej pory nie wyjeżdżaliśmy nigdzie na urlop, ponieważ zwyczajnie brakowało nam pieniędzy, to teraz możemy to przemienić. Teraz możemy skorzystać z przeróżnych form pożyczek, przez co w błyskawicznym okresie możemy stać się posiadaczami odpowiedniej wielkości kwoty, która pozwoli nam na wypełnienie nawet najskrytszych marzeń.
Umowa
Opracowanie: shho
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu

Umowa składu

Trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie handlu międzynarodowego bez umowy składu. Jej podstawową rolą gospodarczą jest umożliwienie przedsiębiorcy, który nie dysponuje odpowiednimi pomieszczeniami, przechowanie oznaczonych rzeczy ruchomych. Umowa składu jest zawierana między przedsiębiorcą składowym a składającym, którym może być również podmiot nieprofesjonalny.
ręka podająca kartkę papieru
Zaczerpnięte z: flickr.com

Umowa o dzieło- roszczenia z tytułu rękojmi

Umowa o dzieło jest umową wzajemną, na mocy której przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, zaś zamawiający zobowiązuje się do jego odebrania oraz do zapłaty umówionego wynagrodzenia. Fakt odebrania dzieła bez zastrzeżeń nie powoduje, że zamawiający pozbawiony jest możliwości dochodzenia roszczeń zmierzających do przywrócenia ekwiwalentności świadczeń. W przypadku odebrania dzieła dotkniętego wadami zamawiającemu przysługują w szczególności roszczenia z tytułu rękojmi.
budowa domu
Opracowanie: Marttin Pettit
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Specyfika obowiązku dewelopera zapewnienia środków ochrony nabywcy w świetle tzw. ustawy o umowie deweloperskiej

Ustawodawca w ustawie o ochronie praw nabywcy domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego wyraźnie kształtuje sytuację nabywcy w sposób uprzywilejowany. Zgodnie z brzmieniem ustawy nabywca nie spełnia świadczenia pieniężnego bezpośrednio do rąk dewelopera tylko za pośrednictwem specjalnego rachunku, założonego przez swojego kontrahenta. Deweloper jest zatem zobligowany do zapewnienia nabywcy co najmniej jednego z następujących środków ochrony: zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy, otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy, otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy i gwarancję ubezpieczeniową, otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy i gwarancję bankową.
paragraf
Opracowanie: www.projektoskop.pl
Zaczerpnięte z: www.projektoskop.pl

Nowa ustawa o kredycie konsumenckim

18 grudnia 2011 r. weszła w życie nowa ustawa o kredycie konsumenckim. Warto przyjrzeć się bliżej jej uregulowaniom, które znacznie odbiegają od znajdujących się w poprzedniej ustawie, z dnia 20 lipca 2001 roku.
Układ biznesowy
Opracowanie: Office of Naval Research
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Ugoda w świetle przepisów k.c.

Zawarcie ugody dopuszczalne jest nie tylko w celu zakończenia zawisłego już sporu sądowego. Niekiedy strony dążą do wyeliminowania stanu niepewności albo możliwego lub powstałego sporu jeszcze przed ziszczeniem się takich okoliczności, które skutkują powzięciem przez jedną ze stron stosunku zobowiązaniowego decyzji o skierowaniu sprawy na drogę postępowania sądowego celem uzyskania autorytatywnego rozstrzygnięcia sądu.
budowa domu
Opracowanie: David Amsler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Forma wyrażenia zgody przez inwestora a odpowiedzialność solidarna względem podwykonawcy

Zgodnie z art. 647 z indeksem 1 k.c., w umowie o roboty budowlane zawartej między inwestorem a wykonawcą, strony ustalają zakres robót, które wykonawca będzie wykonywał osobiście lub za pomocą podwykonawców. Rozliczenie za wykonane prace budowlane następuje między inwestorem a wykonawcą, który jest zobowiązany do wynagrodzenia podwykonawców. W przypadku zaistnienia trudności w wyegzekwowaniu przez podwykonawcę należności od wykonawcy, może on żądać zapłaty również od inwestora. Warunkiem koniecznym do powstania odpowiedzialności solidarnej po stronie zarówno inwestora, jak i wykonawcy, jest wyrażenie zgody przez inwestora na pracę danego podwykonawcy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.