Oferta dla klientów indywidualnych bankowości - interesujące porady

Na dzień dzisiejszy żeby przyciągnąć klientów, banki prześcigają się w korzyściach dla klientów indywidualnych. Oferta indywidualnych kont bankowych ulega dynamicznym zmianom, obecnie konta są coraz mniej kosztowne lub nawet bezpłatne, a oferta elementów dodatkowych jest faktycznie niezwykle szeroka.
Strategia banków w zdobywaniu klienta opiera się na tym, by zyskać jego zaufanie korzystną ofertą podstawową a następnie zaoferować mu innego rodzaju usługi: pożyczkę, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: link do
monety przy śwince
Opracowanie: Sheila Sund
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Badania pokazują bowiem, że użytkownik posiadający konto w określonej placówce, chętniej skusi się na taką ofertę, nawet jeśli jest odrobinę mniej atrakcyjna niż u konkurencji.

Zaufanie to podstawa Podstawowa oferta idź świetna strona kont indywidualnych może się wydawać niekorzystna dla banku – nie tylko korzystanie z konta jest całkowicie bezpłatne, to jeszcze znaczna liczba banków ma programy lojalnościowe i oddaje jakąś część wartości transakcji dokonanych on-line. Tą metodą banki chcą zyskać przywiązanie, szczególnie młodych klientów, którzy nie posiadają jeszcze kredytów. Realne pieniądze bank zarabia bowiem dając pożyczki i kredyty, zwłaszcza te na zakup lokalu. Dla banku oznacza to bowiem ciągły wpływ gotówki w ciągu długiego okresu – przez nawet kilka czy kilkanaście lat w przypadku kredytów hipotecznych. Oprócz tego, klient związany z bankiem umową kredytową mniej chętnie będzie rozpatrywać zmianę banku, nawet jeśli gdzie indziej są bardziej atrakcyjne warunki
.

Następne artykuły

Co w naszych czasach oferują klientom banki?

wypłacanie pieniędzy z bankomatu
Opracowanie: valeriy osipov
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
We współczesnym świecie coraz mniej jest osób, które nie korzystają z oferty banków. Do lamusa odchodzi praktyka umieszczania pieniędzy w popularnej skarpecie. Społeczeństwa stają się coraz bardziej świadome co do korzyści, które pociąga za sobą posiadanie rachunku bankowego czy korzystanie z pozostałych usług takich instytucji. Ponadto banki podążają za trendami, udostępniając bardziej zaawansowane usługi, a także korzystając z najnowszych technologii. Swego rodzaju przełomem w bankowości było wprowadzenie rachunków do obsługi wyłącznie przez Internet.

Inne usługi bankowe
Banki oferują oprócz tego dużo opcji ulokowania oszczędności. Oferowane są tradycyjne lokaty bankowe, lokaty wysokiego ryzyka działające w oparciu o giełdę akcji, oraz lokaty mieszane gdzie część środków jest lokowana w obligacje, a reszta jest dysponowana na giełdzie. Instytucje nierzadko prowadzą własne biura maklerskie, zajmujące się tylko i wyłącznie zarządzaniem środkami finansowymi firmy. Oprócz obracaniem środkami, banki skupują zobowiązania kredytowe klientów, w branży działanie to to tak zwana konsolidacja kredytów Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie kredytu oraz nawet połączenie paru zobowiązań w jedno, o korzystniejszym oprocentowaniu.
18/07/12, 03:15:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.