Oferta dla klientów indywidualnych bankowości - interesujące porady

Na dzień dzisiejszy żeby przyciągnąć klientów, banki prześcigają się w korzyściach dla klientów indywidualnych. Oferta indywidualnych kont bankowych ulega dynamicznym zmianom, obecnie konta są coraz mniej kosztowne lub nawet bezpłatne, a oferta elementów dodatkowych jest faktycznie niezwykle szeroka.
Strategia banków w zdobywaniu klienta opiera się na tym, by zyskać jego zaufanie korzystną ofertą podstawową a następnie zaoferować mu innego rodzaju usługi: pożyczkę, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: link do
monety przy śwince
Opracowanie: Sheila Sund
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Badania pokazują bowiem, że użytkownik posiadający konto w określonej placówce, chętniej skusi się na taką ofertę, nawet jeśli jest odrobinę mniej atrakcyjna niż u konkurencji.

Zaufanie to podstawa Podstawowa oferta kont indywidualnych może się wydawać niekorzystna dla banku – nie tylko korzystanie z konta jest całkowicie bezpłatne, to jeszcze znaczna liczba banków ma programy lojalnościowe i oddaje jakąś część wartości transakcji dokonanych on-line. Tą metodą banki chcą zyskać przywiązanie, szczególnie młodych klientów, którzy nie posiadają jeszcze kredytów. Realne pieniądze bank zarabia bowiem dając pożyczki i kredyty, zwłaszcza te na zakup lokalu.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Jeżeli tak, to szybko sprawdź ponadto szczegóły pod adresem (https://www.inito.pl/rejestracja-do-vat-w-ue/), odnajdziesz tam inne informacje.

Dla banku oznacza to bowiem ciągły wpływ gotówki w ciągu długiego okresu – przez nawet kilka czy kilkanaście lat w przypadku kredytów hipotecznych. Oprócz tego, klient związany z bankiem umową kredytową mniej chętnie będzie rozpatrywać zmianę banku, nawet jeśli gdzie indziej są bardziej atrakcyjne warunki
.

Następne artykuły

Co w naszych czasach oferują klientom banki?

wypłacanie pieniędzy z bankomatu
Opracowanie: valeriy osipov
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
We współczesnym świecie coraz mniej jest osób, które nie korzystają z oferty banków. Do przeszłości odchodzi praktyka umieszczania gotówki w popularnej skarpecie. Społeczeństwa są coraz bardziej świadome co do korzyści, które niesie za sobą utworzenie rachunku w banku czy korzystanie z pozostałych usług takich instytucji. Poza tym instytucje idą z duchem czasu, wykonując ulepszone usługi, jak również stosując najnowsze technologie. Swego rodzaju punktem przełomowym w bankowości było wprowadzenie kont do obsługi wyłącznie przez Internet.

Inne usługi bankowe
Banki oferują oprócz tego dużo opcji ulokowania oszczędności. Oferowane są tradycyjne lokaty bankowe, lokaty wysokiego ryzyka działające w oparciu o giełdę akcji, oraz lokaty mieszane gdzie część środków jest lokowana w obligacje, a reszta jest dysponowana na giełdzie. Instytucje nierzadko prowadzą własne biura maklerskie, zajmujące się tylko i wyłącznie zarządzaniem środkami finansowymi firmy. Oprócz obracaniem środkami, banki skupują zobowiązania kredytowe klientów, w branży działanie to to tak zwana konsolidacja kredytów Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie kredytu oraz nawet połączenie paru zobowiązań w jedno, o korzystniejszym oprocentowaniu.
22/03/03, 07:04:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.