Co w naszych czasach oferują klientom banki?

Obecnie coraz mniej jest ludzi, którzy nie korzystają z usług banków. Do przeszłości odchodzi praktyka przechowywania pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Społeczeństwa stają się znacznie bardziej uświadomione co do korzyści, jakie pociąga za sobą posiadanie rachunku w banku czy korzystanie z pozostałych usług tego typu instytucji. Oprócz tego banki podążają za trendami, udostępniając ulepszone usługi, a także korzystając z najnowszych technologii. Pewnego rodzaju punktem przełomowym w bankowości było wprowadzenie kont do obsługi wyłącznie przez Internet.
kasetka z pieniędzmi
Opracowanie: Harald Groven
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ułatwiło to życie wielu ludziom, ponieważ nie musieli oni już stać w dużych kolejkach do kas w siedzibie banku. Znaczną popularnością cieszą się obecnie również różnorodne produkty oferowane w bankach, takie jak na przykład lokaty lub kredyty.

Następne artykuły

Gdzie warto ulokować nadwyżkę pieniędzy?

Biznes, mężczyźni
Opracowanie: Biuro Prasowe Starter
Zaczerpnięte z: Biuro Prasowe Starter
Gwałtowny spadek oprocentowania depozytów bankowych, z których już ubyło ponad 6 mld złotych, spadek rentowności polskich papierów dłużnych, czy malejąca atrakcyjność skarbowych obligacji stają się nieatrakcyjne dla przedsiębiorców i coraz bardziej sprzyjają inwestycji w nieruchomości. Zakup mieszkania pod wynajem to dziś interesująca i korzystniejsza alternatywa od bankowej lokaty.


kredytu (zobacz pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości) i lokaty Wiele osób na chwilę obecną jest w trakcie rozliczania się z jakiegoś kredytu. Brane są one na zróżnicowane cele, nierzadko związane z wakacjami czy budową domu. Istnieje wiele odmian kredytów, które wyróżnia się przykładowo zależnie od metody spłaty czy od wysokości. Osoba biorąca kredyt powinna jednak zawsze mieć na uwadze, by mogła po jakimś czasie spłacić jego raty. Jest coś takiego jak kredyt bez zaświadczeń o zarobkach (dowiedz się więcej). Należy się jednak liczyć z koniecznością jego zwrócenia. Oprocentowanie kredytów jest różne i w zależności od jego wysokości raty (zobacz kliknij po szczegóły) do oddawania będą wyglądać różnie. Jeżeli chodzi o lokaty, to również bardzo wiele zależy od ich oprocentowania. Z lokat przykładowo chętnie korzystają rodzice, którzy zakładają lokatę dla swoich pociech. Powiększone pieniądze mogą im w przyszłości posłużyć do różnych celów.

Usługi dla firm
Poza rozmaitymi usługami dla indywidualnych klientów banki oferują także szeroką gamę usług przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Są to na przykład kredyty, które w przypadku przedsiębiorstw opiewają na dużo wyższe kwoty niż kredyty dla pojedynczych osób. Mogą to być na przykład środki na wynajęcie lokalu na siedzibę spółki czy na kupno niezbędnego sprzętu. Specjalistycznym produktem jest tak zwany kredyt pod kontrakt. Dotyczy on przetargów na przeprowadzenie jakiejś inwestycji. W takich przypadkach niezbędne jest zabezpieczenie kontraktu na rozmaitym poziomie zależnie od warunków.
19/10/15, 10:09:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.