Czy nasi pracownicy są odpowiednio zintegrowani?

Jeżeli najsłynniejsze światowe przedsiębiorstwa bardzo dbają o swoich pracowników, robią co mogą, aby wspaniale się czuli na stanowisku pracy, to oznacza, iż to naprawdę działa. Przecież gdyby od tego nie zależała chociażby ich wydajność i skuteczność, pewnie właściciele wielkich koncernów spokojnie znaleźliby "ciekawsze" wydatki. Bardzo często pracodawcy kompletnie nie wnikają w to jak działa firma. To znaczy nie można mówić, że to olewają, ale w dalszym ciągu nie wszystkie firmy są tak zarządzane, iż po prostu typowy pracownik może być usatysfakcjonowany. W przypadku naszego kraju nie rozchodzi się tylko o stosunkowo kiepskie wynagrodzenie!
W jaki sposób zatem sprawić, że pracownicy będą jakby lepiej zintegrowani? Zapewne warto rozpocząć zmiany od tego by porozmawiać z każdym z pracowników. Jeżeli ludzie będą wiedzieć, iż to nie jest żaden podstęp, zapewne normalnie będą mówili o własnych spostrzeżeniach. Jednakowoż pamiętajmy, że w wielu przypadkach to właśnie kiepskie pensje i brak "socjalu" sprawiają, iż atmosfera na obszarze firmy nie jest w porządku. Ciągła rotacja ludzi także nie napawa radością. Wspaniale, że rośnie świadomość tych zjawisk wśród naszych przedsiębiorców, ponieważ to pozytywnie oddziałuje na niemalże wszystkie gałęzie gospodarki. No dobrze, ale co jeszcze w znacznym stopniu poprawia integrację?

Następne artykuły

Interesujące propozycje oraz metoda nauki języków

lektor j. angielskiego
Opracowanie: News Oresund
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bez żadnej wątpliwości, w kursach lingwistycznych należy brać udział. Poprzez nie jest możliwość bardziej poszerzyć swoje kompetencje lingwistyczne i sprawić, że nie tylko i wyłącznie prywatnie, ale i zawodowo będziemy postrzegani za szczególnie interesujące osoby. Z takiego względu, właściwie jest zdecydować się na tego rodzaju kurs, o którym jest wiadome, iż jest jak najbardziej zawodowy.


A może szkolenia intergracyjne -
szkolenia
Opracowanie: aditus foundation
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
? Na takich szkoleniach w większości przypadków wiele się dzieje. Jeśli tylko trener, który przeprowadza szkolenie nie jest tym człowiekiem, który nic nie umie - to rzadkie, zapewne wszyscy pracownicy będą usatysfakcjonowani. Najbardziej znaczące jest to by takie szkolenia były interesujące i mądre. Nie mogą być przykrym obowiązkiem.

Musimy pamiętać, że szkolenia jakie są organizowane w budynku firmy albo w jakiejś sali konferencyjnej tak czy siak nie są w 100% fajne. To znaczy są fantastyczne, ale ludzie bardzo potrzebują również rozrywki! Może zatem strzałem w dziesiątkę są wyjazdy integracyjne do Krakowa, Szklarskiej Poręby czy Mikołajek? Dużo droższa możliwość, ale jeśli nie pomoże mocno w integracji, to tak naprawdę trudno powiedzieć co jeszcze jest w stanie pomóc. Dbajmy o swoich pracowników, o to w jaki sposób podchodzą również do własnego szefa, a zapewne cała firma (zobacz dotacje dla firm 2015) będzie sporo lepiej się prowadziła. A pewnie każdy biznesmen marzy o dużo większych zyskach!
18/07/12, 03:15:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.