Jak wybrać strój roboczy? O czym koniecznie musimy pamiętać? Jakie są najważniejsze elementy takiego stroju?

W czasie wybierania odzieży roboczej powinniśmy zwracać uwagę na bardzo dużo ważnych kwestii. Dzięki temu można oczekiwać, iż ubiór będzie pełnił swoją rolę na każdym poziomie. Pracownik, jaki ma właściwy strój roboczy jest bardziej pracowity, zyskuje na tym całe przedsiębiorstwo.


Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, w jakiej branży jest zatrudniony określony pracownik, jakie są tam warunki, w jak wysokiej temperaturze pracuje, z jakimi niebezpieczeństwami spotyka się każde dnia. Dla różnorodnych branż przewidziane są tak więc określone linie odzieży, typu jaj spodnie robocze do pasa (tutaj znajdziesz więcej odpowiedzi), jakie pełnią najwyższe wymogi i certyfikaty. Przy wyborze ubrań na pewno zwracajmy uwagę na praktyczne kwestie, bo odzież w jakiej pracownik porusza się cały dzień musi być wygodna, natomiast jej utrzymanie w czystości musi być bezproblemowe.

odzież robocza
Opracowanie: TAFE SA Electrical Engineering
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kombinezon roboczy jest jednoczęściowym ubraniem, połączeniem spodni i bluzy bardzo często z błyskawicznym zamkiem od kroku do szyi. Kombinezony robocze posiadają zastosowanie zazwyczaj w warsztatach mechanicznych, rolnictwie ale jednocześnie w środowisku toksycznym. Kombinezony występują jednocześnie w wersjach letnich, ale również zimowych. Spodnie robocze ogrodniczki są spodniami z charakterystycznym karczkiem z przodu, w jakim zazwyczaj jest kieszonka ze zintegrowanymi szelkami. Spodnie (spodnie wojskowe pustynne) tego rodzaju używane są w większości branż. Ich najmocniejszą stroną są ogromne możliwości regulacji pozycji ubrania na ciele. Mają dużą ilość kieszeni, ale również miejsce na nakolanniki konieczne do pracy w pozycji klęczącej.


Ogrodniczki są zarówno w wersjach na lato, lecz również zimowych. Kamizelki dość często służą jako ocieplacze zimą, w lecie natomiast wybierane są ze względu na ich liczne kieszenie, jakie są wykorzystywane w trakcie prac monterskich. To są podstawowe rodzaje ubioru roboczego, producenci najczęściej tworzą kolekcję, linie swojej odzieży, by znalazły się w nich wszystkie podstawowe rodzaje odzieży. Umożliwia to na wyposażenie swoich pracowników w spójne stylistyczne ubrania niezależenie od takich spraw, jaki typ odzieży preferują. Takie zestawy odzieży najlepiej kupować w sklepach, w jakich dostaniemy inne niezbędne pomoce do pracy, takiego rodzaju jak tarcze do szlifowania (więcej w artykule).
23/06/28, 08:06:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.