Skuteczne metody podwyższenia efektywności zespołu

Zarządzanie procesem wytwórczości w firmie to niezmiernie trudna praca. Kierownik musi sprostać wielu wyzwaniom, odpowiadać na pojawiające się problemy natychmiast. Menadżer powinien przewidywać także ewentualne problemy oraz im zapobiegać. Żeby to było możliwym potrzebne są mu odpowiednie informacje.

szkolenie pracowników
Opracowanie: DRs Kulturarvsprojekt
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Praktyka zarządzania wykreowała kilka sposobów na zebranie wiedzy dla usprawnienia procesów zarządzania. Jednym z powszechniejszych jest wywodzący się z Japonii system Kaizen. Jest to sposób na poprawę jakości oraz procesu produkcyjnego.

Następne artykuły

Sprawdź czym jest najem specjalistów, ponieważ może to być dobre wyjście dla Twojej firmy

klawiatura
Opracowanie: nikcname
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rozkręcając swoją firmę musimy zatrudnić do pracy ludzi, jakich charakteryzować będzie w szczególności systematyczność, pomysłowość i energia, bowiem bez tych cech niewyobrażalne jest skuteczne funkcjonowanie przedsiębiorstwa.


System ten zakłada, iż problemy są rzeczą oczywistą, a wręcz ewentualnym polem nowych rozwiązań. Podstawową metodą zbierania informacji jest względnie prosta taktyka zadawania pytań rozpoczynających się od wyrazu "dlaczego"? W tym systemie zarządzania jakością zakłada się, iż proces optymalizacji jest nieustający. Znaczny nacisk kładzie się na zaangażowanie pracownika oraz obustronne zaufanie miedzy kierownikiem a podwładnym. Kierownik kierujący procesami wytwórczości powinien dążyć do optymalizacji działań.

Metodą na to mogą być szkolenia Lean Manufacturing. Strategia ta polega na tym, by w procesie wytwórczości skupić się na wyeliminowaniu tych obszarów w których następuje trwonienie zapasów (dla przykładu takie planowanie procesu produkcji, aby półprodukty do niej koniecznie krótko znajdowały się w składzie).

materiały
Opracowanie: 5of7
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Menadżerowie którzy świetnie czują się w świecie matematyki do udoskonalenia procesów kierowania mogą wykorzystać metody statystyczne wyrażane w metodzie tzw. Six Sigma Black Belt, a więc dzięki analizie statystycznej przyczynić się do sytuacji, w której w procesie wytwórczości możemy dopuścić maksymalnie sześć odchyleń od przewidzianego wzorca. Strategia ta składa się z wielu pułapów wtajemniczenia. Każdy z nich jest odrębnym programem szkoleń wzajemnie ze sobą skorelowanych. Najwyższym poziomem jest szkolenie Black Belt. Szkolenie (przejdź lean six sigma) to jest określone dla liderów zespołu. Poza doglądaniem oraz identyfikowaniem ryzyka w procesie kierowania lider powinien edukować podległych pracobiorców w taki sposób, żeby podwładni skupieni byli na optymalizowaniu procesów technicznych.
23/05/31, 07:54:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.