W jaki sposób zachęcić userów do swojej strony internetowej

Niemało osób trudniących się własnym biznesem, twórczością artystyczną bądź organizacją charytatywną potrzebuje idealnie funkcjonującej i miłej dla oka strony internetowej. Sprawnie prowadzone strony www pełnią bardzo kluczowe funkcje informacyjne , a także marketingowe, ponieważ wielu internautów – szczególnie młodych – często znajduje pewne usługi właśnie za pomocą sieci.

SEO and Google
Opracowanie: iwrite4money
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Z roku na rok kupno przez aukcje (e-przetarg) internetowe okazuje się coraz powszechniejsze, i to nie bez przyczyny – często wiele pożytecznych rzeczy można odnaleźć w niższych cenach, i jeszcze są dowiezione bezpośrednio do domu.

Popularną praktyką jest również szukanie tam informacji oraz pozostałych wytworów kultury. Dlatego na pewno internet to sfera, o jaką opłaca się zawalczyć, a w tym celu najlepiej skorzystać z różnych usług które pomagają w określeniu, co odznacza się dużą popularnością, a co lepiej zmienić. Wtedy znakomitym narzędziem jest Google Analytics, które pomaga właścicielom portali www w zyskaniu zaangażowania userów.


Usługi Google Analytics są współcześnie bardzo znane i polecane przez wielu przedsiębiorców i inne osoby zakładające swe strony internetowe. Narzędzia proponowane przez Google odznaczają się szczególną wydajnością, przejrzystością i funkcjonalnością. Podczas korzystania z nich otrzymuje się możliwość poznania wielu pożytecznych rzeczy za pomocą tzw. raportów, dzięki którym przykładowo wiele można się dowiedzieć o popularności swej strony wśród użytkowników.

Następne artykuły

Skuteczny marketing internetowy

Facebook login
Opracowanie: Linux Screenshots
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Większa część osób aktualnie wie, jak istotnym narzędziem stał się Internet. Internet to medium używane w bardzo wielu aspektach życia zarówno osobistego, jak i zawodowego. Internet służy w dużym stopniu do tworzenia i utrzymywania kontaktów z pozostałymi osobami, oprócz tego jest też miejscem, gdzie można zdobyć wiele ciekawych danych na różne tematy.


strona internetowa
Opracowanie: Serge Kij
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Różne raporty mogą uwzględniać bardzo dużo danych czynników – na przykład jak często strona www jest odwiedzana przez użytkowników w konkretnym kraju. Jest możliwe poznanie jak bardzo cieszy się popularnością dana strona na portalach społecznościowych (jak przykładowo Facebook bądź Google plus) lub czy tak zwane płatne wyszukiwania , jak również reklamy są efektywne w zachęcaniu internautów do obejrzenia witryny, a są to wyłącznie niektóre możliwości.

Jeżeli interesuje Cię ten tekst, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz oprócz tego inny równie zajmujący news badania okresowe do pracy.

Poza klasycznymi opcjami analizy marketingowej można za pomocą jedynie paru kliknięć zażądać tak zwanego raportu niestandardowego – wówczas to właściciel strony albo inna uprawniona do tego osoba może wybrać kryteria badające popularność serwisu - cennik seo firmy Artefakt.

W chwili kiedy wiadomo, jaki typ możliwych nabywców lub fanów odwiedza daną stronę internetową, bez wątpienia można zrobić więcej – przykładowo w następnej kampanii reklamowej przekonać innych odbiorców, rozszerzyć działalność, rozpocząć kampanię reklamową w innych miejscach lub zmienić medium. Możliwości jest nadzwyczajnie sporo i z tego powodu na pewno należy z nich korzystać, kiedy są dostępne efektywne narzędzia, które sprawiają że strony www mogą stać się o wiele popularniejsze i lepiej spełniać funkcje marketingowe. Wiedza jest w takich przypadkach kluczem do większej skuteczności – dlatego też jest bardzo cenna.
21/03/04, 08:12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.