Jakie są elementy innowacyjnej strony WWW?

Sieć WWW jest szybko rozprzestrzeniającym się medium, dostępnym na całym świecie i na wielu platformach. Od zarania istnienia internetu wygląd witryn internetowych uległ znaczącym przemianom – zmianie uległy bowiem elementy, służące do tworzenia takich stron, zmianom uległy również trendy. Powstał również zawód webdesignera, czyli osoby wyspecjalizowanej w tworzeniu stron od początku do końca.

Telefon
Opracowanie: Maurizio Pesce
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nowoczesna strona internetowa powinna spełniać na dzień dzisiejszy sporo warunków, tak technicznych, jak i pod względem estetyki – graficznych czy typograficznych. Musi także być dostosowana do działań marketingowych w internecie – czyli pozycjonowania czy wrzucania multimedialnych reklam.

Jakiej osobie powierzyć napisanie strony?

Następne artykuły

W jaki sposób zachęcić userów do swojej strony internetowej

Wyszukiwarka google
Opracowanie: Maria Elena
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wiele osób trudniących się swoim biznesem, działalnością artystyczną bądź organizacją charytatywną wymaga doskonale prosperującej i przejrzystej strony internetowej. Dobrze prowadzone strony www pełnią bardzo ważne funkcje informacyjne oraz marketingowe, ponieważ wielu userów – szczególnie młodych – czasem odnajduje pewne usługi właśnie za pomocą sieci.


W początkach istnienia sieci WWW od samej strony WWW bardziej istotna była jej treść – pierwsze wersje rozpoznawalnych portali prezentowały się wyjątkowo prymitywnie. Dopiero gdy dostrzeżono zalety, jakie niesie dobry układ strony, projektowanie stron www stało się opłacalnym biznesem. Aktualnie w internecie promuje się dużo spółek prężnie działających w branży, przed wyborem jednej z nich dobrze jest przejrzeć portfolio, w którym można znaleźć odnośniki do stworzonych stron. Warto skontrolować, czy witryny nie mają trudności z polskimi znakami diakrytycznymi, czy działają płynnie i czy są graficznie atrakcyjne.

Innowacyjne narzędzia

Aktualnie liczy się tylko początkowa strona w wyszukiwarce – z tego powodu tak ważne jest sprawne pozycjonowanie strony. Poza umieszczeniem jej jak najwyżej, dobrze jest zadbać także o bogaty opis wyświetlany pod linkiem – tzw. snippet.

Wpis, który teraz czytasz jest pełny zajmujących wiadomości, ale dodatkowo zweryfikuj informacje (https://www.vectorsoft.pl/) omawiające podobną kwestię tu.

Snippety google pozwalają na wpisanie opinii internautów, co jest ogromnie ważne przykładowo dla branży gastronomicznej, można tam umieścić także inne potrzebne funkcje.

Można także zadbać o to, żeby witryna była poprawnie wyświetlana na ekranach telefonów i tabletach - więcej na Mobilna rewolucja stron internetowych. Google udostępnia do tego funkcjonalne narzędzie określające na ile przyjazna dla smartfonów czy tabletów jest strona internetowa. Narzędzie to nosi nazwę mobile-frendly, po uruchomieniu strony można przetestować ją w tej aplikacji.

Masz chrapkę na podobną informację na omawiany tutaj temat? Jeżeli tak, to ochoczo kliknij ten link – to ważna witryna (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/nabycie-spadku-i-postepowanie)!

Poza testem można tam znaleźć również instrukcję optymalizacji witryny pod urządzenia mobilne.
19/01/31, 08:24:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.