Jakiego rodzaju konkretnie mogą być obowiązki kasjerek?

Kasjer jest osobą pracującą w sklepie, centrum handlowym a mówiąc ogólnie, w różnorodnego rodzaju punktach handlowych, gdzie sprzedawane są jakieś towary.


Osoba pracująca na tym etacie ma za zadanie obsługiwać kasę fiskalną, wielokrotnie także rozkłada asortyment oraz radzi poszczególnym klientom.


praca wymaga wielogodzinnego stania albo siedzenia, szczególnie w nieco mniejszych placówkach. Kasjerka ma stały kontakt z klientami, powinna zatem być gotowa na różne, czasem nieprzyjemne albo stresujące, okoliczności związane z problematycznymi nabywcami. Kasjerka zajmuje się dbaniem o poprawne saldo kasy, obsługą kasy fiskalnej i rozliczaniem środków płatniczych, wydawaniem reszty, udzielaniem porad interesantom w kwestii doboru określonych towarów, dbaniem o ład w sklepie, troską o poprawne rozłożenie pojedynczych towarów, sprawdzaniem dowodu tożsamości (w wypadku sprzedaży alkoholu albo papierosów młodocianym osobom) czy przyjmowaniem zwrotów.


Następne artykuły

Obowiązki chlebodawcy w stosunku do pracownika

wykład
Opracowanie: hackNY.org
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obowiązki chlebodawcy w stosunku do pracobiorcy możemy w zasadzie podzielić na szczegółowe oraz ogólne. Wszystkie wynikają z regulacji prawa pracy bądź przepisów szczegółowych.


konferencja IT
Opracowanie: John Kraus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


kasjerka
Opracowanie: brandbook.de
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o wymagania stawiane kandydatom na pracowników na stanowisku kasjerki, to wystarczy wykształcenie zawodowe lub średnie. Duża część pracodawców spodziewa się również umiejętności obsługiwania kasy fiskalnej. Można by je nabyć przechodząc kurs, który jest organizowany np. przez urzędy pracy. Często koniecznym wymogiem jest także doświadczenie przy obsługiwaniu klienta. Kandydat powinien także mieć odpowiednią wiedzę z dotyczącą produktów, które oferuje. W wypadku sklepów odzieżowych wymaga się ponadto zainteresowania sprawami wiążącymi się z modą oraz aktualnymi trendami.


W charakterze sprzedawców niezwykle chętnie przyjmowane są osoby uczące się, dla przykładu studenci. W niektórych sklepach może być konieczna znajomość j.

Opublikowane w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę biuro rachunkowe lubuskie, na której przeczytasz pokrewne tematy.

angielskiego na szczeblu podstawowym lub komunikatywnym.
24/02/09, 17:42:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.