Radzimy, jak wypełnić PIT 37 przez internet

Chyba każdy z nas świetnie powinien zdawać sobie sprawę z tego, że co roku musimy wypełnić zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił przynajmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym razie zdecydowanie nie można liczyć na pobłażanie organów skarbowych.


podatki
Opracowanie: Dave Dugdale
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dzisiaj na szczęście można wysłać zeznanie podatkowe przez sieć, co na pewno jest wielce wygodne dla chyba wszystkich podatników – nie a już potrzeby stania w długich kolejkach do urzędu skarbowego. Jeśli Ty także chcesz zaoszczędzić nieco czasu i nerwów, wtedy również powinieneś przesłać swojego PIT-a przez Internet. Teraz dostępnych jest tak dużo różnego rodzaju programów umożliwiających wypełnienie zeznania podatkowego, że bez wątpliwości nie będziesz miał najmniejszych trudności (pit 2015 - informacje i porady). Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wówczas cała sprawa jest wyjątkowo łatwa – wystarczy, że na sowim zeznaniu podatkowym wpiszesz dokładnie te wszystkie informacje, które będą umieszczone na druku PIT, który otrzymasz od pracodawcy. Sprawa komplikuje się nieco bardziej w przypadku osób, które pracują dla kilku firm, najczęściej na umowę zlecenie lub o dzieło. Wtedy będziesz miał obowiązek wypełnić PIT-37, który jest odrobinę bardziej skomplikowany. Jeżeli ten przypadek dotyczy zatem Ciebie, wówczas z pewnością powinieneś spośród wszystkich programów wybrać właśnie ten, który pozwala rozliczyć PIT 37 online.


Kiedy nie jesteś pewien, w jaki sposób rozliczyć swój PIT, wówczas dobrym pomysłem będzie poradzenie się księgowej. Wprawdzie programy do wypełniania PIT-ów zwykle wyposażone są w czytelną instrukcję, jednak o ile potrafimy obliczyć wysokość dochodów oraz wysokość należnego podatku, o tyle spory problem potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Jeżeli tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy kategorycznie powinniśmy korzystać z takiej możliwości. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy w danym przypadku zwolnienie (zobacz chorobowe na wypowiedzeniu) Ci się należy, lepiej nie wpisywać tego w zeznaniu podatkowym. Jeżeli nie jesteś pewien, w jaki sposób dokładnie wypełnić PIT, wówczas bez wątpienia powinieneś udać się do księgowej – to może pozwolić uniknąć Ci sporych problemów (sprawdź więcej pi-tax.pl - proste rozliczenie online). Lepiej będzie wydać nieco pieniędzy na poradę księgowego niż później przez swoją nieuwagę wplątać się w trudności z urzędem skarbowym.
20/04/25, 08:01:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.