W jaki sposób rozliczyć PIT przez Internet?

PIT przez Internet w 2017 roku na pewno przebije wynikiem zeszły rok.
rachunki
Opracowanie: kate hiscock
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jest to coraz popularniejsza odmiana rozliczania się Polaków z fiskusem, natomiast PIT online za 2016 obliczymy dzięki systemowi rządowemu e-deklaracje. Możesz użyć do tego zarówno bezpośredniego programu ministerstwa finansów, jak także darmowych oprogramowań z nim połączonych. Sprawdź: rozliczenia.

Następną możliwością są interaktywne druki PIT 2016/2017. Od 2008 roku mamy możliwość składania własnych deklaracji podatkowych online. Aby wypełnić swe formularze PIT drogą online możemy skorzystać z użyczonych na stronie ministerstwa finansów aktywnych blankietów albo skorzystać z dowolnego z darmowych programów rozliczeniowych.

nowoczesne biuro rachunkowe
Opracowanie: Twinfieldinternational
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obie formy są efektywne a także pewne. W wypadku programów możemy natomiast liczyć na ułatwienie rozliczeń przez zastosowanie w nich podatkowych kalkulatorów oraz systemów korekty. Nie wszystkie jednak zapewniają takie możliwości. Warto zapoznać się z tym, co oferują, zanim zdecydujemy się na jakiś. Ważkim czynnikiem rozliczenia PIT online jest odebranie UPO – urzędowego zaświadczenia odbioru, jakie jest urzędowym dokumentem, które świadczy, że wysłaliśmy PIT do Urzędu Podatkowego. Odkryj (zobacz również zwiedzaj Dubaj) więcej: przejdź

Następne artykuły

Czy zaznaczymy w jaki sposób przetrzymywane są nasze dane?

baza danych
Opracowanie: Christine und Hagen Graf
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czy zdarzyło nam się, że dostawaliśmy przesyłki, albo telefony od przedsiębiorstw, z którymi nigdy wcześniej się nie zetknęliśmy? Jeżeli tak, to ma szansę to być dowód na to, że nasze dane wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Zwyczajnie logujemy się na jakąś stronę, której zawartością jesteśmy zainteresowani, wpisujemy swoje dany by móc dostawać newsletter, tak by nic nas nie ominęło i tu wszystko jest dla nas jasne i zrozumiałe. Jednak czasami jest tak, że bez naszej świadomości dany zakład odsprzedaje informacje kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co kolejne zakłady także mają szansę nawiązać z nami kontakt.


W przeszłym roku około 45% podatników wysłało PIT elektronicznie, a około 71% użyło do tego elektronicznych programów. To ogromny postęp na przestrzeni minionych lat, i duże ułatwienie, skracające kolejki do urzędów pocztowych jak też skarbowych w końcówce kwietnia. W Internecie odkryjesz niejeden portal podatkowy, który pomoże ci rozliczyć się z fiskusem.
18/08/05, 07:17:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.