Jakie nastawienie musi posiadać trener personalny odnośnie do swoich klientów?

Trener personalny to osoba, która musi posiadać znaczną merytoryczną wiedzę, żeby umieć odpowiednio motywować swoich klientów do osiągania wyznaczonych celów.
Mogłoby tutaj chodzić o zmianę sposobu patrzenia na ludzi, osiągnięcie lepszych wyników w sporcie albo w pracy.


reklama
Opracowanie: a olin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jak określenie tego zawodu wskazuje, jest to trener osobisty, zatem przekazywane przez niego wskazówki muszą być skierowane wyłącznie do osoby go zatrudniającej. Jeśli chodziłoby o cenę, jaką należy zapłacić za jego pomoc, to zależy ona od dużej ilości czynników. Są to m.in. jego efektywność, miasto czy też rodzaj zaleceń. W stolicy godzinna stawka waha się w przedziale 50-200 złotych. Ważne jest też to, czy będzie Ci się z nim dobrze współpracować.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się większą ilość wiadomości na ten wątek, to użyj źródła (https://contra-odszkodowania.pl/), na której znajdziesz zbliżone dane - po prostu kliknij tu!

Dlatego też warto umówić się na wstępne spotkanie. Jeżeli spodobają Ci się jego rady i będzie niezbędna Ci jego wizytówka trener personalny z pewnością Ci ją da. Warto byłoby korzystać z jego oferty. Zazwyczaj robią to osoby, które chciałyby zmienić swoją sytuację w życiu lub chociażby sprawność fizyczną. Pomoc ta może się wyrażać przez konsultacje dietetyczne lub rozpisanie rozkładu treningowego.


Taki trener personalny powinien reprezentować całościowe nastawienie do klienta. Powinien sugerować zdrowy styl życia, a to można interpretować na parę sposobów. Przykładowo usługi trenera muszą brać pod uwagę wspieranie aktywności fizycznej także poza godzinami treningów czy świadomości fizycznej ich ciała.
Trener mógłby także uczyć interpretowania bodźców wysyłanych przez ciało. Chodzi tu m.in. o przyczyny pojawiania się skurczy. Ponadto trener może także kształcić kupowania zdrowych produktów czy też potraw w restauracjach.
22/02/25, 07:42:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.