Pieniądze dla firmy

Planujesz założyć przedsiębiorstwo, ale lękasz się, że nie starczy ci środków? Twoja firma wpadła w tarapaty? Nie martw się, istnieje mnóstwo rozmaitych dróg na zdobycie pieniędzy dla biznesu. Namawiamy do przeczytania tego wpisu, który bez wątpienia wyjaśni wiele niełatwych kwestii.
scrubble ułożone w słowo money
Opracowanie: Simon Cunningham
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zdaje się, że najchętniej wybieraną metodą jest kredyt na start (zobacz kredyt dla nowych firm) dla firm. Wiele banków posiada w ofercie takie wsparcie dla kiełkujących firm. Zwykle niezbędne jest przedstawienie gotowego biznesplanu, aby eksperci zobaczyli, że twoja firma (zobacz kontrola rodzicielska windows 7) ma szanse na rozkwit. Z tej przyczyny powinieneś znaleźć sporo czasu, by rozpisać godny zaufania i bezbłędny plan. O ile nie masz pojęcia, jak trzeba tworzyć takie rzeczy, poproś o pomoc przyjaciela, który ma w jednym paluszku działania marketingowe. Nie masz kogo spytać? Cóż, jest wyjście – nauka samodzielnie. Tego sortu dane możesz znaleźć w sieci. Mądrym wyborem jest również zakup książek o najważniejszych sprawach marketingu – najbardziej godny polecenia jest podręcznik, który stworzył Philip Kotler. Istotne jest wykonanie dokładnej analizy SWOT (mocne strony, słabe strony, szanse, zagrożenia).

Następne artykuły

hipoteka zwrotna jako możliwości dla tych, którzy posiadają prywatne domy, lub mieszkania

Hipotek zwrotna - Fundusz Hipoteczny DOM
Opracowanie: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W Polsce jest sporo starszych osób, które mają emeryturę tak małą, że nie starcza im na podstawowe artykuły. Stosowne przepisy stworzyły możności dla tych, którzy mają prywatne domy, lub mieszkania.


monety zagranicznej waluty
Opracowanie: Shawn Semmler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Inną metodą na dofinansowanie działalności gospodarczej są środki z Unii Europejskiej. W tym wypadku też będzie konieczna fachowa wiedza. Na rynku działa dużo firm, które zapewniają pomoc przy otrzymywaniu funduszy unijnych. O ile w budżecie firmy nie ma środków na wynajęcie specjalistów w tej dziedzinie, musisz własnoręcznie poszukać danych o obecnie dostępnych dotacjach.

Ciekawym sposobem na podratowanie budżetu przedsiębiorstwa jest lokata inwestycyjna. Wiele banku posiada w ofercie taką usługą – jeżeli natrafisz na najbardziej opłacalne warunki, twoja firma dużo zyska. Aby jednak móc stworzyć taką lokatę, należy uzbierać wolne pieniądze, co nie jest wcale łatwym zadaniem.
20/04/09, 07:13:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.