W jaki sposób inwestować w startupy?

Venture capital jest to miano wymienne dla inwestycji na rynku kapitałowym, będącym w pierwotnej fazie rozwoju. Polega na finansowaniu oryginalnych, ale przez to ryzykownych inwestycji.


Celem inwestowania takiego kapitału jest dochód wynikający z wartości samej firmy, nie zaś z jego działalności usługowej czy wytwórczej. Startup venture capital będzie zasileniem dopiero co konstruowanej spółki, które odbywa się przez objęcie jej akcji - dowiedz się więcej o startup venture capital. Rozwiązanie to powoduje wprowadzenie kapitału do przedsiębiorstwa bez potrzeby zaciągania zadłużenia. Inwestor, który decyduje się na wdrożenie venture capital odtąd staje się współwłaścicielem spółki która jest poprzez niego opłacana. Liczba akcji jaki w zamian uzyska określana jest wprzódy z posiadaczami czy pomysłodawcami takiego rozwiązania. Ryzyko inwestora jest przy tym takie samo jak ryzyko podjęte przez drugich akcjonariuszy. W przypadku sukcesu przedsięwzięcia, inwestor pospołu z udziałowcami uczestniczy w podziale zysków. Przedstawiciele spółki mogą ponadto podpisać z inwestorem umowę inwestycyjną, przypominającą w swym zakresie kooperację menedżerską. Na mocy jej postanowień inwestor oferuje biznesmenowi pomoc oraz konsulting w zakresie inwestycji, oraz innych działań na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa.


wczasy-morze


startup venture capital
Opracowanie: Lori Mazzola
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Inwestycja w startup. Czas inwestycji jest dokładnie określony i z reguły mieści się w czasie od 3 do 7 lat - .

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej trainingpartners w tym miejscu, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Dla spółki będzie to gwarancja, że fundusz nie zostanie z niej wycofany przed upływem owego terminu.


Następne artykuły

Jak w rzeczywistości może wyglądać nauka na wydziale prawa w różnorodnych miastach?

zysk
Opracowanie: Richard Leeming
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Maturzyści w bieżącym roku, którzy interesują się studiami prawniczymi posiadają do wyboru aż 16 różnorodnych wydziałów prawa na uniwersytetach państwowych. Ich oferta nauczania z roku na rok okazuje się być coraz bardziej szeroka.


Po tymże czasie inwestor wycofuje własny kapitał razem z przypuszczalnymi intratami. Proces wyprowadzania kapitału z przedsiębiorstwa powinno się przeprowadzić w sposób przemyślany, tak by zarówno rynek jak również samo przedsiębiorstwo nie odczuły tego negatywnych skutków.
22/04/08, 07:22:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.