W jaki sposób inwestować w startupy?

Venture capital jest to miano wymienne dla inwestycji na rynku kapitałowym, będącym w pierwotnej fazie rozwoju. Polega na finansowaniu oryginalnych, ale przez to ryzykownych inwestycji.


Celem inwestowania takiego kapitału jest dochód wynikający z wartości samej firmy, nie zaś z jego działalności usługowej czy wytwórczej. Startup venture capital będzie zasileniem dopiero co konstruowanej spółki, które odbywa się przez objęcie jej akcji - dowiedz się więcej o startup venture capital. Rozwiązanie to powoduje wprowadzenie kapitału do przedsiębiorstwa bez potrzeby zaciągania zadłużenia. Inwestor, który decyduje się na wdrożenie venture capital odtąd staje się współwłaścicielem spółki która jest poprzez niego opłacana. Liczba akcji jaki w zamian uzyska określana jest wprzódy z posiadaczami czy pomysłodawcami takiego rozwiązania. Ryzyko inwestora jest przy tym takie samo jak ryzyko podjęte przez drugich akcjonariuszy. W przypadku sukcesu przedsięwzięcia, inwestor pospołu z udziałowcami uczestniczy w podziale zysków. Przedstawiciele spółki mogą ponadto podpisać z inwestorem umowę inwestycyjną, przypominającą w swym zakresie kooperację menedżerską. Na mocy jej postanowień inwestor oferuje biznesmenowi pomoc oraz konsulting w zakresie inwestycji, oraz innych działań na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa.


wczasy-morze


startup venture capital
By: Lori Mazzola
Source: http://www.flickr.com


Inwestycja w startup. Czas inwestycji jest dokładnie określony i z reguły mieści się w czasie od 3 do 7 lat - www.ventures.prometeia.pl/start-up-99. Dla spółki będzie to gwarancja, że fundusz nie zostanie z niej wycofany przed upływem owego terminu.


Następne artykuły

Opłaca się zlecić prowadzenie księgowości specjalistycznej spółce, by zyskać więcej czasu na budowanie swojej marki

dokumentacja
By: tapetenpics
Source: http://www.flickr.com
Prowadzenie własnej działalności jest związane z licznymi uciążliwościami. Żeby firma prężnie działała, trzeba jej poświęcić naprawdę wiele czasu. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług spółek, które zajmują się obsługą ksiąg.


Jeśli chcemy zyskać więcej czasu na istotne sprawy, takie jak rozwijanie firmy, to dobrze będzie zlecić fachowcom prowadzenie księgowości Oleśnica jest miejscem, w którym z łatwością znajdziemy kompetentne biuro rachunkowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.