Na co zwrócić uwagę wybierając kurs języka obcego?

Coraz częściej szkoły językowe rywalizują w typach kursów kierowanych do potencjalnych klientów. W jaki sposób zatem wybrać odpowiedni dla siebie kurs angielskiego wrocław czy zdecydować się na angielski z dojazdem lektora?

Zajęcia z dojazdem lektora
Opracowanie: Moose
Zaczerpnięte z: http://www.moose.pl
W pierwszej kolejności należy rozważyć jaka forma zajęć może być dla nas najefektywniejsza – zajęcia indywidualne czy kursy prowadzone w grupie? Opcja pierwsza zapewnia ścisłą współpracę z lektorem, który dokona analizy naszego poziomu znajomości słownictwa czy umiejętności komunikowania się w języku obcym i zaproponuje zajęcia dostosowane do naszych oczekiwań i możliwości. Plusem jest skupienie uwagi prowadzącego tylko na jednej osobie, oznacza to, że nauczyciel poświęci nam zdecydowanie więcej czasu niż miałoby to miejsce w czasie zajęć w kilkuosobowej grupie. W ten sposób możemy skoncentrować się na tych aspektach nauki języka, które są dla nas najbardziej problematyczne bądź na tych, na których przede wszystkim nam zależy (np. konwersacje, gramatyka itp.).

Kursy grupowe umożliwiają dodanie dynamiki przez co nauka może okazać się ciekawsza a materiał efektywniej opanowany. Co więcej uczestnicy kursów niejednokrotnie prowadząc dyskusję bądź prezentując wyniki odrobionych zadań czują się bardziej zmotywowani do nauki i starają się szlifować język tak, by nie odbiegać od poziomu całej grupy. Zaletą takich zajęć jest również. Ucząc się w sali lekcyjnej nie jesteśmy tak często rozpraszani a odpowiednie wyposażenie multimedialne (sprzęt komputerowy, projektory itp) pozwala na atrakcyjność zajęć. Niejednokrotnie również szkoły językowe oddają do dyspozycji kursantów także nowoczesne czytelnie lub biblioteki z różnymi materiałami ułatwiającymi przygotowanie się do zajęć.

Poszukując odpowiednich dla siebie zajęć należy zatrzymać się dłużej nad wszystkimi wskazanymi elementami oraz przeanalizować je w oparciu o dostępne oferty. kurs dostosowany stricte do naszych oczekiwań sprawi, że nauka nie będzie nudnym obowiązkiem a możliwe efekty uda się osiągnąć w znacznie krótszym czasie.

Moose nauka języków obcych
Opracowanie: Moose.pl
Zaczerpnięte z: www.moose.pl

***
O kursach językowych prowadzonych przez Szkołę Językową Moose można przeczytać na stronach:
 • nauka hiszpańskiego Wrocław
 • angielski dla dzieci Warszawa
 • kurs angielskiego Poznań
 • angielski Kraków
 • kurs francuskiego Gdańsk
 • angielski dla dzieci Katowice
 • kurs francuskiego Łódź
 • angielski dla dzieci Lublin
 • włoski Szczecin
 • kursy niemieckiego Bydgoszcz


 • Opracowanie: Katarzyna Baranowska
  23/11/30, 09:20:02
  Do góry
  Zamknij
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.