Serwer w chmurze a także loadbalancer - udogodnienie dla wszystkich przedsiębiorstw

Loadbalancer i serwer w chmurze to znakomite rozwiązanie dla małych oraz średnich firm. Loadbalancer jest tanim i łatwym w użyciu urządzeniem, zapewniającym szerokie możliwości utrzymania dostępności usług w przypadku awarii serwera, potrzeby rozłożenia ruchu na kilku serwerach i spójne zabezpieczenie przeciwwłamaniowe do sieci.


Rozwiązanie load balancer jest bardzo łatwe we wdrożeniu, za sprawą wyposażeniu go w automatyczne wykrywanie serwerów oraz narzędziom konfiguracyjnym dostępnym ze stopnia intuicyjnego interfejsu WWW. W celu zmniejszenia obecnych czynności administracyjnych związanych z bezpieczeństwem, Loadbalancer automatycznie otrzymuje aktualizacje definicji ochronnych z centrali, które działa bez przerwy w celu śledzenia i blokowania najświeższych zagrożeń internetowych.

Serwer w chmurze nie wymaga prawie żadnego angażowania kapitału.

Jeżeli omawiana w tym artykule problematyka jest według Ciebie interesująca, to dodatkowo zobacz także pozostałe warte przejrzenia (http://smartvent.pl/smartbox/) teksty.

Dla małej firmy to duży plus. Nie trzeba inwestować w odpowiedni komputer i zatrudniać osób posiadających wystarczającą kompetencję do jego skonfigurowania, obsługi oraz zarządzania.

Ten pełny tekst zawiera informacje, które przedstawiają dany temat, zatem jeżeli masz ochotę zgłębić temat - zapraszamy do nas!

Nie istnieją kłopoty oraz wydatki związane z odnowieniem sprzętu oraz oprogramowania jak i robieniem kopii zapasowych. Najbardziej podstawowe wersje ,,chmury" są darmowe.

dane internetowe
Opracowanie: Hannu Makarainen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Za bardziej rozbudowane wersje, proponujące dodatkowe funkcje lub miejsce do przechowywania plików naliczane są koszty w zależności od czasu używania czy liczby korzystających. Serwer w chmurze wydaje się być bezawaryjny, zależy to jedynak od dostawcy usług. Nawet chwilowy brak dostępu do informacji może spowodować istotne utrudnienia w działaniu korzystającego z serwera w chmurze przedsiębiorstwa. Nie ma też żadnych gwarancji, że operator nie zawiesi bądź w ogóle nie usunie serwisu wraz z danymi swoich kontrahentów,dlatego zatem trzeba wybierać sprawdzone, rzetelne i szeroko rozpowszechnione oferty, za które pobierane są jednak zazwyczaj opłaty.


W rezultacie to, co zostało zaoszczędzone na sprzęcie oraz jego obsłudze, zostanie wydane na abonament. Równie ważna jest wydajność jak i stabilność łącza internetowego. Niemożliwe są przerwy i awarie, skutkujące brakiem dostępu do danych. Aby efektywnie korzystać z ,,chmury" nie wystarczy zwykły modem.
Potrzebne są połączenia szerokopasmowe, co niezwykle ważne, oferujące dużą szybkość - nie tylko pobierania, ale również wysyłania danych. Nie sprawdzą się więc łącza komórkowe czy nawet niższej jakości połączenia kablowe, jakie będą miały ujemny wpływ na produktywność pracy.
21/11/08, 07:32:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.