Zawód nauczyciela w Warszawie. Poznaj charakterystykę

Szkoła generalnie jest placówką, w której wszystkie dzieci obejmuje ten sam materiał do nauczenia się. Nierzadko zdarza się jednak, że grupa uczniów nie nadąża z uczeniem się obowiązujących treści. W części przypadków wystarcza poświęcenie większej ilości czasu na powtarzanie wiadomości w domu i na przykład rozwiązywanie dodatkowych zadań w celu przećwiczenia. Czasami jednak takie metody nie wystarczają. W tego rodzaju sytuacjach konieczna jest osoba, która dodatkowo wytłumaczy określony materiał i pod okiem której uczeń będzie mógł rozwiązywać zadania i mieć pewność, że robi to w poprawny sposób.

Na dzień dzisiejszy przedmiotem, z którym bardzo duża liczba uczniów ma problemy, jest matematyka i pokrewne jej dziedziny jak na przykład fizyka. Nauczyciel, który takie pozaszkolne zajęcia prowadzi, musi mieć więc wystarczający poziom wiedzy, a co najważniejsze – doświadczenie w postępowaniu z młodzieżą (www).

Zajęcia w domu

Ocena pracownika
By: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowe lekcje z danego przedmiotu mogą być organizowane w rozmaitych miejscach. Zależy to w pierwszej kolejności od woli i możliwości nauczyciela. Często lekcje organizowane są w domu nauczyciela, w porach popołudniowych lub wieczornych. Drugą nierzadko spotykaną opcją są zajęcia w domu ucznia. W takiej sytuacji nauczyciel dojeżdża do ucznia, najczęściej jeżeli oboje mieszkają w jednej miejscowości. Zwykle opcja taka wiąże sięZ z dodatkowymi kosztami. Dla ucznia jest to opcja zdecydowanie lepsza. Uzupełnianie materiału z trudnego przedmiotu nierzadko wiąże się Ze sporym stresem, w czym może pomóc znajome otoczenie. We własnym mieszkaniu uczeń będzie czuł się lepiej.

Koszty
Koszty, które ponosi uczeń biorący udział w zajęciach dodatkowych są zróżnicowane i zależą od różnych aspektów. Przede wszystkim znaczenie ma to, kto prowadzi korepetycje. Przyjęte jest, że dużo mniej płaci się studentowi-korepetytorowi niż osobie pracującej jako nauczyciel. Poza tym, jak już zostało powiedziane, koszty zależą od miejsca korepetycji, przy czym w przypadku dojazdu do ucznia liczy się odległość. Ponadto nierzadko znaczenie posiada przedmiot, z którego organizowane są zajęcia, a także rozmiar zaległości ucznia (link).
17/08/18, 06:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.