Dotacje do badań – ostatni dzwonek

Już niedługo, bo 12 sierpnia, ogłoszony zostanie ostateczny nabór wniosków do Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Ci, którzy mają chrapkę na dotację prowadzonego przez siebie, innowacyjnego w skali światowej projektu, powinni się streszczać – wnioski przyjmowane są do 30 września.

Czym są działania 1.4, związane z POIG? Otóż obejmują one projekty techniczne, technologiczne i organizacyjne takie jak prace rozwojowe czy badania przemysłowe, które przedsiębiorcy prowadzą do chwili powstania prototypu rozwiązania.

Przyznaną dotację można wykorzystać na badania, których efektem są nowe linie produkcyjne , nowe technologie oraz produkty. Warunkiem jest, aby realizacje tych projektów skutkowały nowymi koncepcjami technologicznymi i produktowymi, które w przyszłości będą skomercjalizowane i odniosą sukces na rynku. Fundusze unijne można przeznaczyć na opłacenie zespołu badawczego, amortyzację sprzętu, oraz wszelkich materiałów potrzebnych do przeprowadzania badań. Bruksela zwraca również koszty usług doradczych (np. badania zlecone komuś innemu), koszty administracyjne, oraz koszty związane z pomieszczeniami używanymi do realizacji projektu.

Artykuł powstał we współpracy z - jak założyć firmę
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
18/11/08, 07:15:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.