Czy outsourcing pracowniczy okaże się dobrym rozwiązaniem dla ciebie?

Obecnie w świecie interesu pojęcie outsourcingu jest nadzwyczaj modne.


Outsourcingować można już nieomalże wszelkie działy Przedsiębiorstwa: wytwórczość, logistykę, zaopatrzenie, obsługę klienta, sprzątanie, ochronę, zarządzanie kapITałami albo księgowość.


sala weselna
Zaczerpnięte z: pixabay.com


cv
Opracowanie: César Santiago Molina
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Na popularności zyskuje outsourcing pracowników. Kooperacja organizacji z agencjami pracy ciągle jednak ewoluuje jak też wkracza na wyższy pułap.

Jeżeli opisywana sprawa jest dla Ciebie pomocna, sprawdź ponadto więcej szczegółów gotowe wiązary dachowe tu - te wiadomości również nie powinny pozostać pominięte.

Współcześnie nie tylko przedsiębiorstwa wytwórcze kooperują z jednostkami zajmującymi się outsourcingiem pracowniczym. Coraz to nagminniej po te usługi sięgają gigantyczne korporacje, jakie nie chcą już na własną rękę wyszukiwać talentów menedżerskich, motywować swych pracowników, a nawet prowadzić zwykłej, działalności kadrowej. Czy outsourcing pracowników możemy również z powodzeniem spożytkować w swojej firmie?


Przepis pracy normuje outsourcing pracowniczy w artykule 231, dotyczącym fuzji lub przejęcia firmy. Powyższy przepis stanowi, iż w wypadku akwizycji zakładu pracy nowy posiadacz staje się uczestnikiem w dotychczasowych stosunkach pracy – wraz ze składnikami materialnymi przejmuje on niejako pracowników kupionej organizacji. Prowadząc niedużą firmę, nie opłaci się korzystać z usług agencji zatrudnienia, aby zdobyć pracowników a także nimi zarządzać. Outsourcing pracowników przydaje się w dużych korporacjach, w jakich procesy kadrowe realizowane są na masową skalę. Są rzecz jasna rozwiązania pośrednie.


Pracodawca może powierzyć zewnętrznej agencji wykonanie rekrutacji, a na etapie selekcji sam może sprawdzać dokumenty aplikacyjne kandydatów, umawiać się z nimi na spotkania. Ostatnimi czasy częstokroć poszukiwani są w ten sposób pracownicy z Ukrainy.
23/08/07, 08:53:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.