Kultowa niemiecka rzetelność w interesach to już historia

Coraz to częściej nasze zakłady dokonujące obrotu z jednostkami niemieckimi szukają rozwiązania, w jaki sposób możemy egzekwować należności wobec nierzetelnych partnerów. Niestety słynna solidność niemieckich przedsiębiorców jest już bajką i niesolidność finansowa występuje na coraz to większą skalę. Niemieckie zakłady często ignorują wezwania do zapłaty, jakie otrzymują od polskich kontrahentów, wychodząc z założenia, iż ze względu na trudności językowe, odległość i różnice kulturowe żądanie nie będzie wyegzekwowane.

Windykacja
Opracowanie: Tori Rector
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Funkcjonują jednakże w Polsce firmy, które mogą pomóc w odebraniu funduszy wraz z należnymi procentami. Jak to robią? Początkową czynnością jest wykonanie działania pozasądowego. Polega ono na skierowaniu się do trasata, z wystawionym pełnomocnictwem, poprzez niemiecką kancelarię adwokacką z: postulatem zapłaty należnej kwoty, żądaniem zapłaty obliczonych odsetek, postulatem zwrotu wydatków adwokackich postępowania przedsądowego.

Trzeba zwracać uwagę, iż inaczej aniżeli w naszej ojczyźnie, istnieje w Niemczech możliwość zwrotu pozasądowych kosztów adwokackich poprzez trasata. Odzyskiwanie zatem opłaty jest dla wierzyciela całkiem bez kosztowe, bowiem wszystkie koszty zmuszony jest zwracać dłużnik - . Należy odnotować, że trasaci zupełnie inaczej, o wiele poważniej reagują na pisma adwokata niemieckiego w porównaniu z reakcją na pisma sporządzone przez samych wierzycieli albo polskie firmy windykacyjne. Wiele ze spraw kończy się już na tym początkowym etapie działania w obawie przed nieuchronnością niemieckiego wymiaru praworządności.

Jeśli działania pozasądowe zostają bezowocne, wtenczas należy przystąpić do dochodzenia żądania na drodze prawniczej. Istnieją w powyższym zakresie dwie możliwości.

Myślisz, że ten materiał jest warty polecenia? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta (https://www.nubaequi.pl/pl/dodatki-zywieniowe/95-nuba-rice.html), ponieważ odnosi się do podobnej tematyki.

Możemy dochodzić swych należności na drodze prawniczej w Polsce po czym egzekwować orzeczenie w Niemczech bądź złożyć pozew jak też egzekwować w Niemczech. Decydują o tym notacje w umowie a także międzynarodowa właściwość polskiego bądź niemieckiego sądu. Ale również wtenczas kiedy istnieje możność wyboru pomiędzy sądem niemieckim a polskim, z praktyki wynika, iż dobrze jest składać pozew w Niemczech ze względu na większą sprawność postępowania. Windykacja należności w Niemczech nastręcza znacznej wiedzy prawniczej. Nie wszystkie kancelarie podejmują się takich działań.
19/04/14, 07:40:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.