Kultowa niemiecka rzetelność w interesach to już historia

Coraz to częściej nasze zakłady dokonujące obrotu z jednostkami niemieckimi szukają rozwiązania, w jaki sposób możemy egzekwować należności wobec nierzetelnych partnerów. Niestety słynna solidność niemieckich przedsiębiorców jest już bajką i niesolidność finansowa występuje na coraz to większą skalę. Niemieckie zakłady często ignorują wezwania do zapłaty, jakie otrzymują od polskich kontrahentów, wychodząc z założenia, iż ze względu na trudności językowe, odległość i różnice kulturowe żądanie nie będzie wyegzekwowane.

Windykacja
Opracowanie: Tori Rector
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Funkcjonują jednakże w Polsce firmy, które mogą pomóc w odebraniu funduszy wraz z należnymi procentami. Jak to robią? Początkową czynnością jest wykonanie działania pozasądowego. Polega ono na skierowaniu się do trasata, z wystawionym pełnomocnictwem, poprzez niemiecką kancelarię adwokacką z: postulatem zapłaty należnej kwoty, żądaniem zapłaty obliczonych odsetek, postulatem zwrotu wydatków adwokackich postępowania przedsądowego.

Trzeba zwracać uwagę, iż inaczej aniżeli w naszej ojczyźnie, istnieje w Niemczech możliwość zwrotu pozasądowych kosztów adwokackich poprzez trasata. Odzyskiwanie zatem opłaty jest dla wierzyciela całkiem bez kosztowe, bowiem wszystkie koszty zmuszony jest zwracać dłużnik - . Należy odnotować, że trasaci zupełnie inaczej, o wiele poważniej reagują na pisma adwokata niemieckiego w porównaniu z reakcją na pisma sporządzone przez samych wierzycieli albo polskie firmy windykacyjne. Wiele ze spraw kończy się już na tym początkowym etapie działania w obawie przed nieuchronnością niemieckiego wymiaru praworządności.


Następne artykuły

PIT po czasie to same komplikacje. Opłaciło się zdążyć przed 2 maja

kalkulator odsetek podatkowych
Opracowanie: jaymarable
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
czas składania zeznań PIT już przeminął. Na spóźnialskich czekają nieprzyjemne następstwa.


Są to nie tylko potencjalne kary finansowe, lecz także utrata pewnych przywilejów.
Jeśli działania pozasądowe zostają bezowocne, wtenczas należy przystąpić do dochodzenia żądania na drodze prawniczej. Istnieją w powyższym zakresie dwie możliwości.

Myślisz, że ten materiał jest warty polecenia? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta (https://www.nubaequi.pl/pl/dodatki-zywieniowe/95-nuba-rice.html), ponieważ odnosi się do podobnej tematyki.

Możemy dochodzić swych należności na drodze prawniczej w Polsce po czym egzekwować orzeczenie w Niemczech bądź złożyć pozew jak też egzekwować w Niemczech. Decydują o tym notacje w umowie a także międzynarodowa właściwość polskiego bądź niemieckiego sądu.

Koniecznie poznaj aktualny artykuł (https://michalstawinski.pl/category/sprawy-rozwodowe/) na omówiony tutaj temat. Nie pozwól się wyprzedzić innym! Popraw swoją wiedzę na to zagadnienie.

Ale również wtenczas kiedy istnieje możność wyboru pomiędzy sądem niemieckim a polskim, z praktyki wynika, iż dobrze jest składać pozew w Niemczech ze względu na większą sprawność postępowania. Windykacja należności w Niemczech nastręcza znacznej wiedzy prawniczej. Nie wszystkie kancelarie podejmują się takich działań.
19/03/09, 07:41:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.