Kto może pomóc nam jeśli popsuje się nam przykładowo wentylacja w naszym samochodzie?

W obecnych czasach auta już nie są tak łatwe w konstrukcji jak to miało miejsce kiedyś. Dzisiaj pojazd posiada klimatyzację czy też sprzęt muzyczny. To wszystko ma nam dobrze służyć.


gotówka
Zaczerpnięte z: sxc.hu


elektromechanik
Opracowanie: Allan Ajifo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jednak są to rzeczy martwe i potrafią się popsuć. Kto nam w takim wypadku pomoże i naprawi popsutą część?


Wtedy niezbędny będzie elektromechanik nazywany inaczej elektrykiem samochodowym. Zajmuje on się instalacją, kontrolą oraz wymianą układów elektrycznych w aucie. Dzisiejsze auta posiadają dużo takich układów, które niezwykle wielokrotnie są bardzo złożone, dlatego też działalność tego typu fachowca wymaga wiele wiedzy oraz umiejętności.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu smartvest opinie i czytaj bez ograniczeń nowe specjalistyczne wątki.

Do fundamentalnych zadań takiego elektromechanika zalicza się pracę przy urządzeniach odpowiedzialnych za sterowanie, zabezpieczanie i sygnalizację w aucie. Poza tym elektromechanik może zajmować się systemami bezpieczeństwa i komfortu jazdy np.

Bardzo zaintrygowała Cię zgłębiana na tej stronie tematyka? W takiej sytuacji bez obawy kliknij tu, gdyż więcej odnajdziesz w treści!

klimatyzacją. Do zadań w najwyższym stopniu podstawowych ale niezwykle ważnych w pracy elektromechanika, należy zbadanie prawidłowego działania zapłonu i wszystkich świateł w aucie. Ta ostatnia czynność jest bardzo istotna, ponieważ w naszym kraju na światłach należy poruszać się cały rok, bez względu na warunki drogowe.


Następne artykuły

Rzetelna ocena pracownika to podstawowe zadanie każdego szefa

praca
Opracowanie: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Konstruktywna ocena pracowników jest podstawowym zadaniem każdego szefa, który pragnie, aby jego firma osiągała zadowalające wyniki. Ocena pracowników powinna być dobrze przeprowadzona, aby okazała się miarodajna. Ocena pracowników jest procesem, który polega na wykonywaniu oceny kompetencyjnych cech posiadanych przez daną osobę. W czasie takiego procesu obserwowane są też zachowania jak również poziom wykonywanych zadań. Dobre ocenianie powinno być przeprowadzane, co jakiś czas, by posiadać punkt odniesienia.


Taki elektromechanik może pracować w zakładzie samochodowym, ale też mógłby być zatrudniony w fabryce aut. Bardzo często najlepsi fachowcy prowadzą swoje warsztaty i stacje diagnostyczne, gdzie zajmują się jedynie elektryką oraz elektroniką samochodową. A jak dużo może zarabiać wspomniany fachowiec? Średnie wynagrodzenie elektromechanika to 3000 PLN.


Żeby podjąć posadę na tego typu stanowisku, należy legitymować się świadectwem ukończenia np. technikum najwłaściwiej o wydziale motoryzacyjnym i specjalizacji elektromechanicznej. Do robienia prostszych prac związanych z elektryką samochodową zatrudnia się też osoby z wykształceniem zawodowym.
19/11/10, 07:31:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.