Prawo
Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny
Opracowanie: Planet PR
Zaczerpnięte z: Planet PR

Wypełnianie sprawozdań finansowych w Polsce jest obowiązkiem, który nieuchronnie dosięga nas każdego roku - musimy to uczynić, choć niezbyt to lubimy

Wszyscy ludzie, którzy muszą wypełnić PIT i wysłać to do Skarbówki, na pewno zdają sobie sprawę z tego, że jest jeszcze trochę czasu. Najczęściej wypełniane formularze w naszym kraju to te z numerami 36 oraz 37.
pit 37
Opracowanie: Allagash Brewing
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Gdy zamierzamy dokonać dobrego zaświadczenia pieniężnego wspomoże nam w tym portal podatnika

Sumowanie naszych dochodów i co za tym idzie też sprawozdanie z tego, ile podatku w konkretnym roku uiściliśmy jest jednym z obowiązków naszego dojrzałego, pracowniczego egzystowania.
podatki, finanse
Zaczerpnięte z: pixabay.com

Pomoc nawiązująca do prawa podatkowego dostępna w Internecie

W wirtualnej przestrzeni bez kłopotów można znaleźć wiele przydatnych wiadomości odnoszących się do szeroko pojętego prawa podatkowego, które będą pomocne dla niezorientowanych osób. Warto bazować na sprawdzonych, regularnie aktualizowanych stronach. Jeżeli mamy kłopoty powiązane z podatkiem dochodowym, obliczeniem odsetek albo z rozdzielnością małżeńską, z pewnością błyskawicznie trafimy na przydatne informacje.
wyliczanie podatków
By: eFile.com
Source: http://www.flickr.com

18 i 32% próg podatkowy - kiedy przechodzimy na inny

Słowo podatki dla wielu osób jest czymś, co przywołuje senne koszmary. Ludzie, zazwyczaj, nie przepadają za podatkami. Chociaż wszyscy starają się bez zbędnego marudzenia po prostu pamiętać o prawie podatkowym. W Polsce są wprowadzone dwa progi podatkowe 18% i trzydziestodwuprocentowy.
Windykacja należności
Opracowanie: Håkan Dahlström
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

10 porad na skuteczne zarządzanie wierzytelnościami organizacji

Zadłużenia bywają obecnie dosyć sporym problemem dla mnóstwa osób, zarazem tych, które pożyczyły chociażby pieniądze, jak jak również tych, jakie nadzwyczaj chcą ściągnąć konkretny dług. Z tego właśnie powodu w dzisiejszych czasach dość użyteczne bywają często usługi zajmujące się windykacją różnych pewnych należności, jakie prosto i skutecznie pomagają rozwiązać pewne kłopoty w tym właśnie zakresie. Windykatorzy są w stanie za pomocą pewnych metod delikatnego nacisku ustalonych wcześniej z poszczególnym klientem, wywrzeć określony nacisk na dłużnika. Opłaca się przy takim wspomnieć, że wszystko to odbywa się w granicach ustalonych poprzez prawo. Znakomite windykacje to bowiem wyłącznie te, jakie nie naruszają określonych jasno wyznaczonych granic etyki a, także prawa. Jest to kwestia, na jaką bardzo mocno należy teraz zwracać uwagę.
Długi przy kredycie
By: reynermedia
Source: http://www.flickr.com

Odzyskiwanie długów warto wykonywać zgodnie z prawem

Odzyskiwanie finansów od płatnika, jest realizowane w obecnych czasach przez wybitnych pracowników windykacji, którzy posiadają niezbędne uprawnienia i zdolności, do wykonywania różnych czynności, żeby ich efekt był odpowiedni, czyli, by wyegzekwować środki finansowe od dłużnika.
Biznesmen
Opracowanie: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu

Jak szybko założyć działalność gospodarczą?

Od początku 2012 roku droga do własnego biznesu jest o wiele krótsza. Razem z Anną Hugiel-Lazarowicz, ekspertem prawa podatkowego z wfirma.pl, porozmawiamy o najważniejszych zmianach i ułatwieniach.
ręka podająca kartkę papieru
Zaczerpnięte z: flickr.com

Umowa o dzieło- roszczenia z tytułu rękojmi

Umowa o dzieło jest umową wzajemną, na mocy której przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, zaś zamawiający zobowiązuje się do jego odebrania oraz do zapłaty umówionego wynagrodzenia. Fakt odebrania dzieła bez zastrzeżeń nie powoduje, że zamawiający pozbawiony jest możliwości dochodzenia roszczeń zmierzających do przywrócenia ekwiwalentności świadczeń. W przypadku odebrania dzieła dotkniętego wadami zamawiającemu przysługują w szczególności roszczenia z tytułu rękojmi.
prawo

Powództwa przeciwegzekucyjne jako środki obrony merytorycznej w postępowaniu egzekucyjnym

Kodeks postępowania cywilnego obok trzech głównych rodzajów powództw w postępowaniu cywilnym przewiduje powództwa stricte dotyczące postępowania egzekucyjnego, umożliwiające podjęcie przez dłużnika bądź osobę trzecią merytorycznej obrony przeciwko niezgodnej z prawem egzekucji. Powództwa przeciwegzekucyjne uznawane są za powództwa o ukształtowanie prawa.

Pojęcie choroby zawodowej

Co to jest choroba zawodowa? Czy każda choroba może być uznana za chorobę zawodową? Jakie muszą być spełnione przesłanki dla uznania danej choroby za chorobę zawodową? Co przysługuje pracownikowi, u którego została stwierdzona choroba zawodowa?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.