Podatki
rozliczenie roczne pit
Zaczerpnięte z: pixabay.com

Nie obawiaj się korzystać z programów do rozliczania podatków, gdyż są one naprawdę łatwe w obsłudze

Okazuje się, że podatki spędzają sen z powiek wielu podatnikom. Odsuwają oni rozliczenie pit na ostatni moment, a później nierzadko boją się, czy zdążą w porę złożyć rozliczenie.
Rachunkowość
Zaczerpnięte z: sxc.hu

Czy biuro rachunkowe z zewnątrz?

Czujesz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Nie zwlekaj z tą decyzją! Szczególnie, iż osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozwój całego przedsięwzięcia - urzędy pracy oferują dofinansowania i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz szklenia mające przygotować ewentualnych chlebodawców.
Mocne wejście Twojej firmy
Opracowanie: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu

Co ogranicza rozwój małego biznesu w Polsce?

Gąszcz przepisów, wysokie składki ZUS, utrudniony dostęp do kredytów – to tylko kilka z ograniczeń i barier, którym czoła codziennie stawiają przedsiębiorcy. Okazuje się jednak, że to firmy z sektora MSP są głównym motorem naszej gospodarki, generują bowiem około dwóch trzecich całego, polskiego PKB.
Księgowość, finanse
Opracowanie: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu

PIT bez wpadki – podsumowanie roku w małej firmie

Jakie zmiany czekają w tym roku właścicieli podmiotów gospodarczych i jak mogą ułatwić sobie prowadzenie księgowości w małej firmie?
obliczenia podatkowe
Opracowanie: Lucas Hayas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Odwołanie od decyzji w prawie podatkowym

Podobnie jak w ogólnym postępowaniu administracyjnym, od decyzji organu podatkowego również przysługuje środek odwoławczy, regulowany przepisami Ordynacji Podatkowej. Obie instytucje różnią się pod kilkoma względami, przy czym odwołanie w postępowaniu podatkowym charakteryzuje dalej idący formalizm.
lexplay

Spadek po osobie niespokrewnionej – jak obliczyć wysokość podatku?

Artykuł przedstawia procedurę obliczania podatku od nabycia własności w drodze dziedziczenia przez spadkobiercę z trzeciej grupy podatkowej, a okoliczności umożliwiające pomniejszenie podstawy opodatkowania.
rozliczenie PIT
Opracowanie: Lucas Hayas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Ograniczanie barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców

W dniu 25 marca 2011 r. została uchwalona ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. z 2011 r., Nr 106, poz. 622). Ustawa wprowadza szereg zmian, które obejmują m.in. możliwość przekształcenia przedsiębiorcy działającego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową, możliwość przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę handlową, ułatwienia w kontaktach administracji z obywatelem. W związku z wprowadzanymi zmianami od 1 lipca 2011 r. zmianie ulegną przepisy ustaw o podatkach dochodowych oraz ordynacji podatkowej.
procent

Podwyżka VAT - droższe mieszkania

Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.