Expander
Pieniądze, monety
Opracowanie: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu

Zmierzch OFE – jak samodzielnie oszczędzać na emeryturę?

Stało się! Rząd wreszcie podjął decyzję w sprawie przyszłego kształtu systemu emerytalnego. Z przedstawionych w czerwcu propozycji oznacza ona kombinację wariantu pierwszego z drugim, czyli przeniesienia obligacji z „dobrowolnością”. W skrócie realizację nadrzędnego celu jakim jest zmniejszenie długu publicznego, powolną śmierć OFE oraz niestety nadal niskie emerytury w przyszłości. Wniosek jest jeden – każdy kto chce zapewnić sobie odpowiedni poziom życia na emeryturze już teraz powinien zastanowić się nad inną formą oszczędzania.
kobiety
Opracowanie: Alex E. Proimos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Zmiany w systemie emerytalnym a świadczenia i tak niskie

Aby samodzielnie zadbać o swoją przyszłość trzeba jak najwcześniej zacząć stopniowo gromadzić oszczędności na emeryturę. Nie warto jednak z tym zwlekać, gdyż aby pozwolić sobie na rezygnację z pracy np. 10 lat przed uzyskaniem wieku emerytalnego lub aby wypłacać sobie z oszczędności dodatkową emeryturę potrzeba kilkuset tysięcy złotych. Takich pieniędzy nie odłożymy jednak jeśli zaczniemy oszczędzać dopiero 5 lat przed emeryturą.
Oszczędzanie, skarbonka
Opracowanie: thiagofest
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu

Warto uczyć dzieci oszczędzania

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie MasterCard, aż 75% dzieci regularnie dostają od swoich rodziców kieszonkowe. Niestety ponad połowa z nich otrzymane środki przeznacza na zakup słodyczy. W jaki sposób uczyć rozsądnego gospodarowania finansami już od najmłodszych lat? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak nauczyć dziecko finansowego ABC.
Mocne wejście Twojej firmy
Opracowanie: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu

Co ogranicza rozwój małego biznesu w Polsce?

Gąszcz przepisów, wysokie składki ZUS, utrudniony dostęp do kredytów – to tylko kilka z ograniczeń i barier, którym czoła codziennie stawiają przedsiębiorcy. Okazuje się jednak, że to firmy z sektora MSP są głównym motorem naszej gospodarki, generują bowiem około dwóch trzecich całego, polskiego PKB.
Bezpieczne zakupy przez internet
Opracowanie: iStock
Zaczerpnięte z: iStock

Uwaga na oszustwa w Internecie

W sklepach internetowych aż roi się od promocji oraz atrakcji cenowych. Chętnie więc z nich korzystamy często nie myśląc nawet o tym, że możemy zostać oszukani. Expander radzi, by z ostrożnością podchodzić do wyjątkowo tanich ofert i przed dokonaniem zakupu sprawdzić sklep oraz wybrać bezpieczny sposób płatności.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.