Wszystko o biznesie
w biznesie
Opracowanie: Kat Veilux
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową a niepodzielone zyski

Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT dochodem z tytułu udziału w zyskach osób prawnych jest określona na dzień przekształcenia wartość niepodzielonych zysków w spółkach kapitałowych w przypadku przekształcenia tych spółek w spółki osobowe. Podobną regulację zawiera art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy o PIT. Pomimo, iż regulacja dotycząca opodatkowania zysków niepodzielonych obowiązuje od 1 stycznia 2009 r. (czyli okres ponad 2 lat), to nadal wywołuje wątpliwości interpretacyjne, które dotyczą zarówno samego pojęcia zysków niepodzielonych, jak i kwestii intertemporalnych związanych ze stosowaniem tej regulacji.
Internet w firmie
Opracowanie: Nguyen Hung Vu
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Podstawowe tryby udzielenia zamówienia publicznego

Za każdym razem, kiedy będziemy ubiegać się o podpisanie umowy z zamawiającym wskazanym w odrębnych przepisach, której przedmiotem będą usługi, dostawy, roboty budowlane, przekraczające wartość 14.000 euro będziemy musieli zmierzyć się z procedurą udzielenia zamówienia publicznego.

Odpowiedzialność poręczyciela w przypadku niewykonania zobowiązania przez dłużnika głównego

Poręczenie jest umową nazwaną, w której poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał. Umowa ma charakter akcesoryjny i zależnie od wysokości długu głównego będzie się kształtować wysokość świadczenia poręczyciela. W niniejszym artykule zostanie omówiony zakres odpowiedzialności poręczyciela oraz moment, w którym wierzyciel może dochodzić świadczenia od poręczyciela.
Zakupy w hipermarkecie
Opracowanie: MollySVH
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Ochrona zbiorowego interesu konsumentów - analiza pojęcia na tle orzecznictwa

Określenie, czym jest zbiorowy interes konsumentów ma kluczowe znaczenie, jednakże nie jest to zadanie proste z uwagi na brak zdefiniowania tego pojęcia przez ustawodawcę. Ograniczył się on jedynie do stwierdzenia w art. 24 ust. 3 ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów, że „nie jest zbiorowym interesem konsumentów suma indywidualnych interesów konsumentów”.
Szkolenie biznesowe
Opracowanie: Silicon Beach Training
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Zbycie praw i obowiązków wspólnika spółki osobowej

Zbycie ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce osobowej określane jest też czasem mniej poprawnie jako zbycie udziałów w spółce. Art. 10 Kodeksu spółek handlowych pozwala dokonywać tego rodzaju czynności z zastrzeżeniem jednak spełnienia kilku warunków.
Rzecznik patentowy na spotkaniu
Opracowanie: itupictures
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Stosowanie unijnego prawa konkurencji oraz jego relacja do przepisów polskiej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Konsekwencją członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest podleganie przez przedsiębiorców polskich unijnym regulacjom prawnym, w tym przepisom mającym na celu ochronę konkurencji wspólnego rynku. Praktyki antykonkurencyjne oraz koncentracje przedsiębiorców mogą zatem podlegać zarówno przepisom polskiej ustawy antymonopolowej, jaki i przepisom unijnym. Dlatego też należy ustalić wzajemny stosunek tych przepisów, który to jest wyznaczany przez regulację pierwotnego oraz wtórnego prawa unijnego.

Odpowiedzialność wspólników spółki osobowej przekształconej w spółkę kapitałową

Wspólnicy spółki kapitałowej przekształconej z spółki osobowej ponoszą odpowiedzialność za zobowiązania na szczególnych zasadach określonych w art. 574 Kodeksu spółek handlowych. Celem tej regulacji jest zapobieganie uchylaniu się od odpowiedzialności przez wspólników.
rozmowy biznesowe
Opracowanie: Baltic Development Forum
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Odpowiedzialność członków zarządu spółki kapitałowej

Pełnienie funkcji członka zarządu spółki kapitałowej związane jest nie tylko z uprawnieniami, lecz także z ich odpowiedzialnością.
 
Efematic
Opracowanie: Efematic
Zaczerpnięte z: http://efematic.pl/

Automatyzacja kontra przepływ pracy.

Pojęcia workflow’u (przepływu pracy) i automatyzacji są bardzo często mylone. Dostawcy rozwiązań workflow’u twierdzą że oferują automatyzacje. Jak jest faktycznie?Workflow faktur zarządza przepływem faktur cyfrowo, zmieniając proces z manualnego obiegu na jego elektroniczny odpowiednik. Dla twojej firmy oznacza to, że używasz pre-defiowanych albo ustalonych administracyjnie schematów przepływu faktur.

Poszukiwane w sieci - firmy

Użytkownicy zwykle szukają w internecie informacji na temat firm turystycznych i gastronomicznych i hotelarskich.
Tak wynika z badania Millward Brown SMG/KRC dla Rzetelnej Firmy. Aż 65 proc. ankietowanych przyznało, że w ciągu byłego roku korzystało z internetu w celu sprawdzenia danych i opinii na temat przedsiębiorstw z tych sektorów. Nasi rodacy w internecie wypatrują również informacji o firmach związanych z usługami finansowymi. Ponad połowa ankietowanych (55 proc.) za pośrednictwem internetu przeglądała propozycje banków, firm ubezpieczeniowych, otwartych funduszy emerytalnych jak również towarzystw funduszy inwestycyjnych. Odrobinę mniej badanych (54 proc.), korzystało z internetu, szukając informacji o sklepach i hurtowniach.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.