Mieszkanie dla singla

Na co przeciętni single z dużego miasta powinni zwrócić uwagę, urządzając własne cztery kąty? Zwłaszcza jeśli w przyszłości chcieliby zamieszkać z drugą połową, której wciąż szukają?

poddasze
Opracowanie: urbaneapts
Wyobraźmy sobie singla, który mieszka w dużym mieście, ma niewielkie jedno lub dwupokojowe mieszkanie. Dużo pracuje, a w wolnym czasie udziela się towarzysko lub realizuje własne pasje. Jest sam, ale nie planuje spędzić reszty życia samotnie stawiając wyłącznie na flirt. Na razie jednak na horyzoncie nie widać drugiej połówki, której wciąż poszukuje. Z jednej strony chciałby planować swoje życie, a co się z tym wiąże, przestrzeń w mieszkaniu tak, aby w każdej chwili mogło znaleźć się w nim miejsce dla drugiej osoby. Z drugiej nie wie, kiedy ten moment miałby nastąpić. Jak rozwiązać dylemat: czy, urządzając własną przestrzeń mieszkalną, warto wybiegać w przyszłość, czy koncentrować się na tym, aby samemu się dobrze w niej czuć?

Przede wszystkim własny komfort
- Myślę, że taka osoba powinna przede wszystkim stawiać na własny komfort - mówi Ania, architektka wnętrz. - Zwłaszcza jeśli mieszka sama i to jest jej mieszkanie, czyli miejsce bezpieczne, w którym powinna dobrze się czuć i odpoczywać – stwierdza. - Jeśli będzie urządzać mieszkanie funkcjonalne dla dwojga, to w pewnym momencie może okazać się, że jest niekomfortowe psychicznie. – dodaje. Wszystko jednak, jak zaznacza, zależy od charakteru danej osoby, bo to właśnie osobowość jest jednym z kluczowych czynników, jakimi powinniśmy się kierować przy planowaniu architektury wnętrza.

Singiel czy singielka?
Znacznie bardziej istotne od tego, czy mieszkanie należy do singla czy singielki, odgrywa osobowość lokatora mieszkania. I to ona, jak przyznaje architektka, powinna odgrywać największą rolę w tym, jak ma ono wyglądać a nie prognozowane plany na związki. - Każdy ma inne potrzeby i dla każdego coś innego będzie bardziej godne uwagi, jeżeli jedna osoba lubi grać w gry na konsoli i dla niego najważniejsza będzie strefa relaksu w mieszkaniu odpowiednio do tego przystosowana – tłumaczy. - Oczywiście można to uogólnić, ale wtedy popadniemy w stereotypy - wyjaśnia architektka.

Wygodny salon czy "wypasiona" kuchnia?
poddasze
Opracowanie: Dulux®
Zaczerpnięte z: Dulux®
Zanim zdecydujemy się zainwestować spore pieniądze w zaplanowanie i wyposażenie kuchni lub salonu z dużym telewizorem, zastanówmy się, czy tak naprawdę jesteśmy "mistrzami patelni", a na oglądanie telewizji mamy czas. Dotyczy to zwłaszcza osób, które większość dnia spędzają poza domem, często jedzą na mieście, a gotowanie traktują jako zło konieczne. Warto zastanowić się, w jakie pomieszczenia zainwestować najwięcej czasu i pieniędzy, zwłaszcza, jeśli na początku nie dysponujemy dużą gotówką. Dla jednych najważniejsza w mieszkaniu będzie bogato wyposażona łazienka z prysznicem lub wanną, dla innych przestronna część dzienna, gdzie po ciężkim dniu będą mogli wygodnie rozsiąść się na sofie przed telewizorem. W końcu dla lubiących gotować dobrze wyposażona kuchnia.

Między kompromisem a wygodą
Czy mimo wszystko możliwe jest urządzenie mieszkania tak, aby ewentualnie, przy niewielkich zmianach, mogło służyć kiedyś parze? - Wszystko zależy od metrażu. Wiadomo, że im większe mieszkanie, tym większe możliwości - stwierdza architektka. - Jeśli mamy do czynienia z małym metrażem, na przykład: 25-30-45 m2, to ewentualne zmiany są możliwe przy pomocy parawanów lub regałów dwustronnych, jeśli jest to konieczne, ale raczej zmiany w umeblowaniu czy układzie mieszkania są znikome.

Napisaliśmy tekst o zbliżonej tematyce. Umieściliśmy go na nowej stronie. Kliknij więc w poniższy link i dowiedz się szczegółów (https://belbazaar.pl/16-meble-drewniane) z tym połączonych.

Najwyżej dojdą dodatkowe elementy jak kosmetyki w łazience
- doradza.

Z mieszkania tylko dla singielki mogą wyniknąć też pewne dodatkowe, pozytywne aspekty. Takie mieszkanie może być testem dla nowego lokatora. - Jak kocha, to nawet spanie na materacu wytrzyma. – kończy architektka.


Artykuł pochodzi z serwisu
Zaczerpnięte z: Sympatia
Opracowanie: Anna Szary
23/04/09, 07:03:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.