Lean management - w zależności od sytuacji wskazane mogą być rozmaite modele zarządzania

Zarządzanie przedsiębiorstwem niewątpliwie stanowi skomplikowany problem, jakiego poziom komplikacji podnosi się wraz z tym, o jak dużym kompleksie jest mowa. Odmienne będą na przykład oczekiwania w stosunku do małej działalności i potężnego przedsiębiorstwa.


Uogólniając można stwierdzić, iż rozmaite strategie postępowania dotyczą zwykle dużych działalności.
Rady, które przydatne są przy kierowaniu większymi zbiorowościami ludzi niekoniecznie mogą okazać się odpowiednie w wypadku niedużej ilości pracowników, miejsce może mieć także sytuacja odwrotna. Postawić można więc pytanie, czy istnieje jakiś rodzaj złotego środka, jaki pozwoliłby na zlokalizowanie równowagi między takimi, na pierwszy rzut oka sprzecznymi założeniami.
na szkoleniu biznesowym
Opracowanie: Cuatrecasas Gonçalves Pereira
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności trzeba wyraźnie stwierdzić,iż nie wszystko, co na przykład kryje się pod skomplikowaną nazwą, jak chociażby lean management musi w praktyce oznaczać kłopotliwe do zastosowania rozwiązania. Wzmiankowany model zarządzania, tak samo jako inny, zwany six sigma w praktyce oznaczają takie modele postępowania, które mogą być polecane w każdym przypadku.
6 sigma oznacza po prostu taktykę poprawy jakości, jaka bazuje co prawda na nieco bardziej zawikłanych założeniach (jak odchylenie standardowe itp.), z drugiej strony jednakże zarzuca się tej metodzie zbył niewielki poziom nowatorskości. Natomiast pierwszy z wymienionych schematów zarządzania bazuje na prostej eliminacji czynników, które doprowadzają do strat. Zdaje się, że zwykle sporą część takich założeń osoby, które zajmują się różnego typu kierownictwem znają niejako instynktownie. Jednakże niekiedy użyteczne może się okazać uzupełniające usystematyzowanie posiadanej wiedzy, które ponadto pozwoli dodatkowo ją poukładać.


Jeżeli będziemy posiadali takie usystematyzowane informacje, z pewnością zauważymy różnicę w jakości współpracy z innymi ludźmi, dodatkowo wykorzystywaną w zwyczajnych, powszechnych sytuacjach z jakimi się spotykamy. Dlatego często nie warto zniechęcać się do uczenia z tak banalnych przyczyn, jak dla przykładu zupełna nieznajomość danego zagadnienia, gdyż łatwo możemy to zmienić. Reasumując, opłaca się uczyć, praktycznie zawsze.
Autor
18/06/22, 13:13:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.