Czy opłaca się nauczyć się mało znanych języków obcych?

Po komunie w polskim krajobrazie wiele rzeczy uległo zmianom. Najważniejsze jednak zmiany zaszły tam, gdzie wcześniej było nieciekawie: w edukacji. Za komuny były tylko uczelnie państwowe, na które szli nieliczni, identycznie było z nauką języków obcych: wszyscy musieli się uczyć języka rosyjskiego. Dziś na szczęście jest inaczej. Możemy studiować i uczyć się języków, które chcemy. Stwarza to sytuacje, że wielu z nas wybiera takie języki obce, że brzmienie niektórych słów powoduje, że, staje włos na głowie…
nauka w bibliotece
Opracowanie: University of the Fraser Valley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Chociażby taki język mandżurski. Pomocy naukowych: ćwiczeń i słowników do nauki języka mandżurskiego nie znajdziesz w znanej sieci sklepów, nie znajdziesz tak łatwo kursu na płytach, jak do niemieckiego czy hiszpańskiego, więc na co taki trud? Zwyczajnie otworzyliśmy się na świat, możemy jeździć wszędzie, więc czerpiemy mocno z tych możliwości. Możemy z także uczyć się innych interesujących, acz dość ciekawych języków.


Spójrzmy na taki język mongolski. Prezentuje się nawet znajomo, tak, wiemy, gdzie leży kraj, lecz wtajemniczając się w tą mowę poznajemy historię Mongolii, spotykamy jej mieszkańców, to strasznie wciągająca podróż.

Nasze kolejne artykuły są równie interesujące, co ten. Zatem wejdź w łącze tu… (http://kancelariaostrowscy.pl/zakres-uslug/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/alimenty/) i przeglądaj rzetelne informacje. Zapraszamy!

Co prawda nauka języka mongolskiego (opanuj język mongolski) do łatwych nie należy, nie ma wiele pomocy naukowych: słowników czy podręczników, lecz jeśli tylko naprawdę ma się ochotę, naprawdę można dotrzeć do odpowiednich pomocy naukowych.


Następne artykuły

Jak podejść do ustawy dotyczącej podatku VAT? Które załączniki są istotne? Sprawdź ważne wiadomości.

dokument
Opracowanie: hierher
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Regulacje prawne aktualizowane są średnio co 4 miesiące. Trudno za wszystkim nadążyć. Biura zatrudniające prawników mają więc wiele nowych informacji do przyswojenia, głównie dlatego, iż nikt nie zawraca sobie codziennie myśli regulacjami prawnymi, chyba że musi. Co powoduje takie zmiany?


Z innymi egzotycznymi językami jest podobnie, na przykład, ciężko o podręczniki i słowniki do nauki języka ormiańskiego czy azerskiego, macedońskiego czy hindu, mandżurskiego czy tajskiego…Zdecydowanie łatwiej jest za to z dość trudnym językami, ale jednak europejskimi. Nauka języka norweskiego (nauka norweskiego) czy fińskiego to lepsza dostępność słowników i innych materiałów pomocniczych. Łatwiej też o kursy, szczególnie, że wielu rodaków wyjeżdża do Skandynawii pracować. Warto więc się zastanowić, czy opłaca się bardziej uczyć się języka trudnego, ale dostępnego (materiały, kursy) czy skomplikowanego, ale niedostępnego (ciężko o pomoce naukowe), gdyż od tego wiele zależy.
23/07/28, 07:06:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.