Wkraczanie w dorosły wiek. Czy wiesz, kiedy nadchodzi ta chwila? Czy jesteś na to gotowy?

Jak trudne jest wejście w dorosłość wie wielu z nas. Musimy przekroczyć pewną granicę, oddzielić przeszłość, to do czego jesteśmy przyzwyczajeni od przyszłości, czyli tego, czego nie ma opcji, byśmy byli pewni, czegoś z czym możemy nie dać rady. To stresujące i często odkładane na dalszy plan, jakby po prostu mogło sobie poczekać. To oczywiście nic dziwnego, ale raczej też nic dobrego – to, że odsuwamy coś w czasie nie znaczy, że nie powrócić później ze zdwojoną siłą. Tak właśnie jest z wejściem w wiek dorosły. Co prawda, ciężko określić, co to za wiek, ale wyczuwamy intuicyjnie, że nadszedł właśnie ten czas.
metafora kredytu
Opracowanie: EveryCarListed P
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czasem nawet intuicja jest zbędna, bo wydarzenia, które mają miejsce są bardzo znamienne, iż nie da się niczego innego powiedzieć o naszej obecnej sytuacji. Czy to opuszczamy nasze rodzinne gniazdko, aby zamieszkać samemu, czy z kimś, czy wyjeżdżamy za granicę, gdzie będziemy zdani tylko na siebie, czy może wreszcie, gdy mamy dziecko, a my nagle stajemy się rodzicami. Wiele jest takich momentów, punktów granicznych, za którymi czeka inny świat, niekoniecznie świat, na który czekaliśmy, ale z jakim przyjdzie nam się zmierzyć, żeby przejść na kolejny poziom naszej życiowej przygody.

oszczędzanie pieniędzy
Opracowanie: Jacob Edward
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Najgorzej jednak, gdy ten naglący termin wymusza sam los, na przykład, śmierć bliskich, wtedy tak naprawdę nie mamy czasu na myślenie i analizowanie, prawdziwe, brutalne życie z całą swoją mocą wkracza do naszego świata nie pozostawiając wątpliwości, że tak naprawdę jesteśmy tylko pionkami. Na szczęście dla większości ludzi ten moment przychodzi bardzo naturalnie. Przykładowo: poznają się dwie osoby, i zakochują się w sobie. Planują założyć rodzinę. To określa ich dorosłe podejście do życia. Oczywiście, od realizacji do wykonania musi troszkę czasu upłynąć, jednak w każdym momencie popełniamy błędy, bo tak naprawdę robimy coś po raz pierwszy.

Ważne, aby na własnych błędach wiele się nauczyć. To w wkraczanie w dorosłość jest także problemem naszych rodziców oraz kraju, w w którym przyszło nam żyć. Rola rodziców jest naturalna – wspierają nas, abyśmy dali sobie radę w życiu, są obok, gdy przychodzą trudne dni. Co do roli państwa to jest różnie. Niełatwo jest otrzymać kredyt, będąc młodym człowiekiem.

Warte uwagi rady odnośnie tematu mieszczą się na . Niemniej takie rozwiązania na pewno ułatwiają start w dorosłość.


Następne artykuły

Obowiązek wypisania zaświadczenia na każdy wniosek pracującego

wizerunek - firma
Opracowanie: HazteOir.org
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Powinnością Pracodawcy jest wydanie zaświadczenia na każdy wniosek pracownika. Nie istnieje ograniczenie liczby zaświadczeń, jakie pracownik ma możliwość uzyskać w czasie roku, w związku z czym ma możliwość o nie wnioskować kiedykolwiek, gdy tego potrzebuje.
18/06/22, 13:21:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.