Czy przysługuje nam ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

Jeżeli posiadamy pracę, próbujemy nie rozmyślać o tym, że możemy ją stracić, lecz niestety tak czasami się staje oraz to bez zapowiedzi. Przez to niejednokrotnie jest tak, że podwładny ma jeszcze jakiś niewykorzystany urlop, ale nie ma już jak go wykorzystać, gdyż został wyrzucony.
Wówczas takiemu podwładnemu przysługuje ekwiwalent za niewykorzystany urlop, a więc rekompensata finansowa za te dni, w których powinien być na urlopie, a których nie ma szansy już wykorzystać. Taki ekwiwalent musi być wydany podwładnemu najpóźniej ostatniego dnia jego pracy i powinien odpowiadać dokładnej ilości dni urlopowych, które zostały mu do wykorzystania w konkretnej firmie. Co więcej, informacja o wypłaceniu takiej rekompensaty musi także znajdować się w świadectwie pracy, tak aby został o tym poinformowany kolejny pracodawca i właściwe urzędy. Na podstawie tekstu: ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Następne artykuły

Fachowe ćwiczenia dedykowane dla firm i przedsiębiorstw. Zapoznaj się z poniższą ofertą

szkolenie w firmie
Opracowanie: BCcampus_News
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Fachowe szkolenia dedykowane dla firm oraz przeróżnych przedsiębiorstw wywierają aktualnie niesłychanie wysokie zainteresowanie, albowiem dzięki takim szkoleniom przypuszczalne jest podnoszenie umiejętności pracowników a co za tym idzie, podnoszenie jakości usług danej firmy.


Od czasu do czasu odprawa pieniężna jest naprawdę duża

Czasami jest tak, że ktoś jest nagle zwalniany, albo piastował wysokie stanowisko oraz jego zwolnienie wiąże się z różnymi kwestiami, które muszą okazać się w dobry sposób zakończone. Dlatego właśnie niejednokrotnie podczas zwolnień wydawana jest odprawa pieniężna, a zatem pracownik (poznaj promocje na ocena ryzyka zawodowego mechanik samochodowy bhponline) otrzymuje równowartość paru wynagrodzeń, za które może przetrwać do czasu znalezienia przez siebie innego zatrudnienia. Taka odprawa zazwyczaj jest wyliczana na podstawie zarobków z ostatniego roku, więc ma szansę się okazać, że jej wysokość będzie wręcz imponująca.

Jeśli szukasz zajmujących informacji na przedstawiany temat, to pomoże Ci ta polecana strona (http://lubin-adwokat.pl/), na której przeczytasz informacje, które Cię zaintrygują.

O tym także w tekście o wypowiedzeniu zmieniającym i odprawie.

Wszystkie te kwestie są dokładnie wypisane

Jeżeli pragniemy mieć pewność, że wszystko dzieje się zgodnie z prawem, to właściwie jest znać kodeks pracy. To właśnie tam wszystko jest ujęte w sposób zrozumiały oraz jasny, więc po zapoznaniu się z tym dokumentem nie powinniśmy mieć najmniejszych niejasności powiązanych ze sprawami zatrudniania.
19/12/26, 07:11:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.