Czynności komornicze to nie koniec świata i nie zawsze jest aż tak źle, jak nam się wydaje

Od kiedy dosięgnął nas regres ekonomiczny, który przemknął w ostatnim czasie przez Europę, nasiliły się kłopoty materialne większości polskich rodzin. Jeszcze kilkanaście lat wstecz, zaciąganie zobowiązań było złożone, kosztowne i dla większości z nas niedostępne. Później przyszedł czas, że środki pieniężne mógł pożyczyć, właściwie każdy.


Zaciąganie zobowiązań stało się relatywnie nietrudne, co wzmagało naszą tendencję do nadmiernego zadłużania się. W trakcie recesji gospodarczej zmniejszyła się liczba miejsc pracy. Deficyt finansowy w naszej domowej kasie spowodował zwiększenie problemów w związku z regulowaniem należności. Dochodzimy do momentu, w którym starczyłoby, zdecydować się na elementarne kroki, zapobiegające materialnej katastrofie.

Źródło informacji: Komornik (http://komornikolesno.pl/) W Goleniowie

zbieranie pieniędzy
Opracowanie: Global Panorama
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Często mimo wszystko zbyt późno dociera do nas istota sprawy, tłumaczymy sobie, że jakoś to będzie, że za tydzień więcej zarobimy i spłacimy zobowiązania. I choć profesjonaliści w dziedzinie ekonomii, ostrzegają przed zaciąganiem pożyczek na spłatę dotychczasowego zadłużenia, to sytuacja finansowa zmusza nas niekiedy do podejmowania irracjonalnych i niemądrych działań. Gdy jednak musimy wziąć następną pożyczkę by zapłacić bieżące raty, to nagle okazuje się, że rata robi się zbyt wielka, że łączna wysokość wszystkich zobowiązań jest dla naszego budżetu zbyt dużym obciążeniem. Wtedy, by wystarczyło na żywność, przestajemy spłacać raty, nie płacimy rachunków czynszowych, rachunków za prąd itp. a zaległości nie maleją. Zaczynamy ginąć w gąszczu trudności finansowych.


karty płatnicze
Opracowanie: frankieleon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W takich sytuacjach najczęściej wierzyciel wypowiada umowę kredytową, sprawa trafia pod rozstrzygnięcie sądu i wierzyciel uzyskuje wyrok wymiaru sprawiedliwości, nakazujący spłatę zadłużenia. Jeżeli wciąż migamy się od płacenia rat, sprawą zajmie się komornik . Wówczas gdy nasza sprawa trafia do egzekutora powinniśmy postępować rozsądnie. Nie warto wykręcać się od odpowiedzialności ponieważ egzekutor posiada wiele instrumentów, dzięki którym wcześniej czy później wyegzekwuje dług. Komornik może wstrzymać wypłatę pieniędzy posiadanych na koncie bankowym. Może zająć część wynagrodzenia a nawet zabrać majątek, który potem zostaje wystawiony na licytacje komornicze. Z tego względu najlepiej nie czekać z załatwieniem spraw do tak dramatycznego momentu i zrobić wszystko by uzyskać płynność finansową na którymkolwiek z wcześniejszych etapów ścieżki egzekucyjnej.

Zobacz również -
21/11/07, 07:06:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.