Czy rynek Chin jest dalej atrakcyjny

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy sprowadzać coś z Chin oraz oczekiwać na rzeczywiście wysoką marżę. Obecnie uległo to zmianie, a marża wynosi od pięciu do dziesięciu procent, mimo to dobrze jest podjąć wyzwanie. Jeśli znajdziemy odpowiedni pomysł to z pewnością uda nam się na tym zarobić.

produkty z Chin
Opracowanie: Bryan Ochalla
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Faktem jest, że produkcja w Chinach jest droższa z dnia na dzień, to bez wątpienia trend nieodwracalny, jednak jest na tyle tania, iż można sprowadzić produkty z Chin na małą skalę, żeby sprzedać je zyskując na tym - Często właśnie korzystają na tym jednoosobowe przedsiębiorstwa. Na przykład zamawiają dwa tysiące sztuk konkretnego produkty i sprzedają je przez kilka miesięcy za pomocą internetu, dzięki temu mogą dużo zarobić. Do tego, nie każdy produkt odniesie sukces. Jeśli chcemy, żeby nam się udało powinniśmy przeanalizować rynek oraz znaleźć niszę.

Do takiej działalności wystarczy już kapitał w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Należy pamiętać, iż całościowy koszt importu to nie jedynie cena towaru, lecz też transport, cła oraz inne wykonywane kontrole. Jak wyglądają koszty, ile wynoszą? Bardzo ciężko odpowiedzieć na tak ogólne pytanie, gdyż wszystko zależ od sprowadzanego towaru jak również jego ilości. Od takich rzeczy jest zależna wysokość cła, cena transportu, jak również inne detale, jak ewentualna rewizja towarów na granicy. Polscy przedsiębiorcy najczęściej mają problem z wybraniem odpowiedniego dostawcy, a na serwisach B2B można spotkać wielu oszustów. Ich weryfikacja jest trudna. Dobrze jest natomiast kształcić się w tym zakresie, bo w sieci można znaleźć porady jak sobie z tym radzić, a nawet w jaki sposób działać samemu. Jednakże jest to ciężkie, a gdy w grę wchodzą duże pieniądze, to lepiej zlecić profesjonalną kontrolę takiego ewentualnego kontrahenta.

Przekonaj się, że nasze odsyłacze (https://contra-odszkodowania.pl/) kierują jedynie do wartościowych portali. Jeśli zainteresowały Cię jakieś informacje, to te odnośniki przekierują Cię do cennych portali.Następne artykuły

Dodatki do biura ważne do idealnego funkcjonowania

artykuły biurowe
Opracowanie: Kelly Sikkema
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Aktualnie funkcjonujące biura, są szczególnie ukształtowane zarówno pod względem wizerunkowym, ale zwłaszcza pod względem technicznym. Jest to wywołane tym, że wyjątkowo dużo firm już praktycznie w przeważającym procencie wykorzystuje do wykonywania sporej liczby czynności komputery i urządzenia elektroniczne, jakie dają okazję wykonywać czynności znacznie sprawniej.

Witryna sklepowa
Opracowanie: FaceMePLS
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tego typu firma sprawdzi, czy chińska firma, jaka oferuje własne usługi, faktycznie istnieje, czy posiada odpowiednie pozwolenia, oraz czy może zrealizować zamówienia pod kątem ilości oraz jakości. Przez to nie musimy niepokoić się, że coś pójdzie nie tak, iż sprowadzony towar nigdy do nas nie trafi. Szkoda na takie próby gotówki oraz czasu, lepiej skorzystać z oferty profesjonalnych firm.
22/09/05, 07:18:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.