Dosyć interesującym pomysłem na biznes jest sprowadzenie towaru z Chin. Czy wiesz jak się do tego zabrać?

Całkiem dochodowym pomysłem na biznes jest towar prowadzany z Chin. Często jednak, aby rozpocząć\zaczynać wymaga się kontaktów w tak egzotycznym państwie. Przy niedoborze fizycznego kontaktu z przedsiębiorstwem mamy szansę napisać wiadomość do rozmaitych potencjalnych klientów. Doskonale w takiej wiadomości spytać się o artykuły, formy płatności czy wysyłkę.
klik
Opracowanie: Paulo Guereta
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, żeby napisać dobrą wiadomość, aby nasz partner traktował nas poważnie. Z naturalnych względów musimy stworzyć taką informację po angielsku, chociaż niekiedy zdarza się, że w przedsiębiorstwach nastawionych na eksport ktoś mówi po polsku. Towar z Chin transportowany jest do mnóstwa miejsc, najczęściej jednak korzystają z niego różne hurtownie. Najczęściej hurtownia wielobranżowa, gdzie możemy spotkać przedmioty różnego zastosowania.

Po decyzji o imporcie z Chin, strona która zamawia dostaje fakturę proforma od kontrahenta, a także instrukcję dotyczące płatności. Pamiętajmy, aby zawsze wpłacać kwoty pieniężne na konto firmowe. Z jakiego powodu to takie ważne? Bowiem może się zdarzyć, że dostawca będzie starał się unikać w ten sposób opodatkowania.W momencie gdy chcemy planować import większej części towaru to warto otworzyć w banku akredytywę. Akredytywa jest to sposób rozliczeń krajowych a także tych za granicą przy pomocy banku, wykorzystywana jest jako instrument który zabezpiecza interesy stron kontraktu. Z reguły też stosowana jest forma zaliczki, której wartość może wynosić 30-50%, a następnie uregulowaniu dalszej kwoty należności.
hurtownia leków
Opracowanie: Hashoo Foundation USA - Houston, TX
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przedpłatę wpłaca się na w oparciu o faktury proforma, kolejną część w wyznaczonym terminie. Jak prezentuje się transport towaru z Chin? Przy ograniczonych wagowo przesyłkach najbardziej niezawodną i błyskawiczną metodą jest kurier. Firma kurierska jest w stanie kończyć wszystkie sprawy celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczanie do agencji celnej kuriera potrzebnych dokumentów przedsiębiorstwa .www.maxy.pl/wskazówka ze strony (http://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/obsluga-i-logistyka-nagrod/) będzie Ci odpowiadać, gdyż też traktuje o podnoszonym w powyższym wpisie dylemacie. Co nie mniej ważne, robi to w porywający sposób.

Powinniśmy także nie zapominać, że towar ma szansę ma możliwość zaczekać na odprawę dwa tygodnie, zaś kurier po kilku dniach, z reguły od trzech do pięciu, ma szansę liczyć opłaty magazynowe.


Następne artykuły

Co ogranicza rozwój małego biznesu w Polsce?

Mocne wejście Twojej firmy
Opracowanie: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Gąszcz przepisów, wysokie składki ZUS, utrudniony dostęp do kredytów – to tylko kilka z ograniczeń i barier, którym czoła codziennie stawiają przedsiębiorcy. Okazuje się jednak, że to firmy z sektora MSP są głównym motorem naszej gospodarki, generują bowiem około dwóch trzecich całego, polskiego PKB.
21/02/16, 07:29:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.