Dobre biuro rachunkowe jest niezbędne dla każdej firmy. O czym wiedzieć decydując się na księgowego?

Dobry fachowiec od spraw rachunkowych zaksięguje różne przychody i rozchody przedsiębiorstwa. Poprowadzi rachunki miesięczne, zrobi bilansy, przygotuje raporty oraz rozliczenia roczne. To natomiast nie wszystko, gdyż biuro rachunkowe to również aktywne podejście, co oznacza specjalistyczne doradztwo jeśli chodzi o formy opodatkowania, a także rozliczania wydatków.


finanse rachunki
Dobrze prowadzona księgowość, to jedynie pozytywy. Dajmy na to, właściciel może w każdej chwili zareagować na obniżenie dochodów, albo na różne zmiany, które są ważne z punktu widzenia jego branży. Dobre biuro rachunkowe Olsztyn - ten zespół księgowych - to gwarancja,że nie będziemy już myśleć o terminach, których rzecz jasna nie można przeoczyć, nie trzeba się zastanawiać, jak poprawnie wypełniać formularze rozliczeń z urzędami oraz partnerami biznesowymi. To wszystko dają nam specjaliści z w wybranego przez naszą firmę biura rachunkowego. Niewłaściwie prowadzona rachunkowość może narazić przedsiębiorcę na straty, lecz co gorsza na kary chociażby ze strony Urzędu Skarbowego.

Trzeba wiedzieć, że nawet, gdy korzystamy z usług zewnętrznego biura rachunkowego (zobaczysz tu), to w razie problemów sami ponosimy odpowiedzialność, nie firma, która nas obsługuje. Powinniśmy także pamiętać, że w przypadku otrzymania kary za błędy spowodowane przez nieprawidłową pracę księgowych, właściciel firmy może starać się o zadośćuczynienie. W tym celu powinien wystąpić z odpowiednim wnioskiem do biura, które świadczy mu usługi, takie biura powinny mieć obowiązkową polisę OC na uregulowanie ewentualnych kosztów. Jak przedsiębiorca nie jest zadowolony z aktualnego biura rachunkowego, może zmienić księgowych.


Nim to jednak się stanie, musi dać nowej firmie przejmującej księgowość czas na zaznajomienie się ze specyfiką naszej firmy, jego obecnym stanem oraz dokładne sprawdzenie działań poprzedniej firmy księgowej. Wybieramy inne biuro rachunkowe, w jaki sposób sprawdzić jego poziom? Biuro księgowe musi mieć konkretny certyfikat księgowy, jest on wydawany przez Ministra Finansów. Taki certyfikat, określany także jako licencja, daje na pewność, iż nie rozlicza nas spółka zakładanie spółek bez właściwych uprawnień. Musimy też zwrócić uwagę, czy dane biuro rachunkowe ma obowiązkową polisę OC, a przy tym jaka jest jej kwota. Ważne są też kwestie, w jaki sposób biuro pracuje, o jakiej porze i jakie są formy kontaktowania się z księgowym. Do tego warto szukać biura blisko naszej firmy, tak więc jak posiadamy firmę w Olsztynie, to dobrym adresem naszego biura rachunkowego będzie Olsztyn.
19/12/06, 07:17:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.