Wlicz studia w koszty firmowe

Dokształcanie się możemy potraktować jako koszty uzyskania przychodu, ale będziemy musieli wykazać związek pomiędzy studiami, a naszą działalnością gospodarczą.

Październik, a nawet listopad to dla pracujących nieraz początek wielu typów studiów np. podyplomowych. Jeszcze teraz można wybrać coś z szerokiej oferty uniwersytetów i szkół prywatnych. Pewne kwalifikacje są niezbędne do rozwoju firmy.

Nie zwlekaj - jeśli masz ochotę uzyskać uzupełniające informacje na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście (https://www.eccotravel.eu/mongolia/) na nasz link doprawdy nic nie będzie Cię kosztowało.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym (art. 23 ust. 1 dla osób fizycznych i art. 16 ust. 1 dla osób prawnych) koszty uzyskania to każde koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów.

Jednocześnie kontur przepisów powoduje, że dochodzi do bzdurnych sytuacji. Nie można bowiem za koszty uznawać kursów z dziedzin, którymi dopiero planuje zacząć zajmować się firma. To może hamować rozwój wielu firm, które wolałyby wyszkolić ludzi, podnieść lub zmienić ich kwalifikacje, niż zatrudniać specjalistów.Nie można też wrzucać do "kosztów" firmy szkoleń z inwestowania giełdowego, jeśli pieniądze są inwestowane prywatnie. Czy jest problem z uzyskaniem rachunku za zapłacenie studiów czy kursów i czy ktoś nam pomoże w jednostkach dydaktycznych je wybrać?
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
20/05/01, 07:16:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.