Wsparcie stowarzyszeń uprawnia do odliczenia podatku

Ci, którzy finansują stowarzyszenia lub organizacje lub organizacje nieposiadające statusu organizacji pożytku publicznego, mogą wykorzystać swój przywilej przysługujący im w podatku dochodowym.

Jeśli darowizna jest zgodna z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przedsiębiorcy przysługuje prawo do obniżenia o pewną jej część podstawy opodatkowania, czyli ograniczyć przysługujący fiskusowi podatek.

Art. 18 ust. 1 ustawy o PDOP mówi, że podstawą opodatkowania, z zastrzeżeniem art. 21 i 22, jest dochód ustalony według art. 7 albo w art. 7a ust. 1, po odjęciu darowizn przekazanych na cele zawarte w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, organizacjom, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy, lub równoważnym organizacjom, określonym w przepisach regulujących działalność pożytku publicznego, obowiązującym w innym niż Polska państwie unijnym, lub należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, prowadzącego przy tym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych, realizującym te cele – łącznie do wysokości nieprzekraczającej 10 proc. dochodu, o którym mowa w art. 7 ust. 3 albo w art. 7a ust. 1.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości portalu mała księgowość - lub (patrz programylojalnosciowe.pl)
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
18/11/17, 07:16:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.