Pieniądze na koncie = płacisz podatek

PJN wpadła na pomysł, aby osoby prawne i fizyczne płaciły podatek (czytaj też jak wyliczyć wynagrodzenie) wyłącznie gdy pieniądze będące przedmiotem rozliczenia wpłyną na konto. Paweł Poncyliusz powiedział, że odpowiedni projekt regulujący ustawę został już złożony w Sejmie.

Szef Polska Jest Najważniejsza dodał, że tzw. metoda kasowa, która przewiduje ustawa, i którą proponuje jego partia, pozwoli firmom na uniknięcie zatorów płatniczych.

„Chodzi o to, aby rozliczanie podatku dochodowego odbywało się dopiero na podstawie wpływu pieniędzy na konto przedsiębiorcy. Dziś częstym problemem i powodem zatorów płatniczych wielu przedsiębiorców jest to, że jest wystawiona faktura, w wyniku której podatnik w kolejnym miesiącu musi zapłacić wszelkie podatki, a często pieniądze za tę fakturę wpływają po kilku miesiącach, jeżeli kiedykolwiek” - powiedział.

Poncyliusz powiadomił, że partia PJN, w związku z tym projektem , otrzymała pismo od marszałka Sejmu. Zwrócił się on w nim o oszacowanie jego skutków finansowych . Dodał, że jego klub traktuje tę korespondencję jako próbę zablokowania projektu, co nie zmienia faktu, że PJN spełni wymagania marszałka.

W zgiełku nowych ustaw, portal udostępnił przedsiębiorcom darmowy program do faktur, dzięki któremu prowadzenie firmy będzie chociaż odrobinę łatwiejsze.
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
19/10/17, 14:06:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.