Zmiany w wynagrodzeniu urzędników

Rada Służby Cywilnej proponuje transformacje w systemie wynagradzania pracowników administracji. Chce m.in. zrezygnować z trzynastej pensji.

W służbie cywilnej bezustannie brakuje sprawnego systemu motywacyjnego. Dyrektorzy generalni poza trzyprocentowym funduszem wynagrodzeń zaplanowanym na nagrody nie mają zbyt dużej możliwości do zachęcania urzędników do skutecznej pracy. Na dodatek ich płace nie rosną od czterech lat, a to oznacza, że nie rośnie też pula pieniędzy na nagrody.

Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu państwa, przewodniczący Rady Służby Cywilnej, uważa że system wynagrodzeń urzędników należy zmienić. Najlepiej w ten sposób, żeby wysokość ich zasadniczej pensji nawet w 50 proc. zależała do wydajności i efektywności pracy. Pensja pracownika służby cywilnej składa się z wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wieloletnią pracę (tzw. stażowego). Urzędnik mianowany otrzymuje ponadto dodatek za posiadany stopień służby cywilnej.

Wysokość wygrodzenia zasadniczego członków korpusu ustalana jest na podstawie mnożników i kwoty bazowej określanej co roku w ustawie budżetowej. Od 2008 rokukwota ta wynosi 1873,84 zł.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości program do fakturowania Pensja (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-obliczyc-podatek-dochodowy)
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
22/04/14, 07:03:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.