Załóż firmę przez internet – bez kolejek, bez papierków

Od niedawna i możliwe jest założenie firmy przez internet. Nie musimy już tracić czasu w kolejkach i „załatwiać” wszystkiego przez „jedno okienko”. Do tej pory z możliwości tej skorzystało 10 tys. podatników.

Dane zebrane z serwisów umożliwiających założenia firmy online wskazują, że dziennie robi to ok. 700 osób. Usługa taka funkcjonuje w ramach Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Chcąc założyć firmę za pośrednictwem internetu, trzeba posiadać podpis elektronpodatek (czytaj też podpis elektroniczny)fany na rządowym serwisie ePUAP. Ten drugi jest całkowicie darmowy. Następnie pozostaje nam wypełnić wniosek CEIDG-1, który jest jednocześnie zgłoszeniem do ZUS, wystąpieniem o przyznanie NIP i REGON. Cała procedura nie powinna trwać dłużej niż jeden dzień.

Oczywiście wciąż pozostaje możliwość złożenia wniosku w sposób tradycyjny. Wypełniony formularz należy wydrukować, a następnie złożyć w urzędzie gminy, gdzie wprowadzeniem go do CEIDG zajmie się urzędnik. CEIDG służy również jako baza informacji o firmach, co znacznie upraszcza sprawdzanie potencjalnych kontrahentów.
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
19/10/23, 13:07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.