Niższe limity w Rodzinie na Swoim

osiedle Halszki Wawel Service
Opracowanie: Wawel Service
O ponad 14% spadną limity cen nieruchomości dostępnych w programie Rodzina na Swoim.

Taka zmiana to wynik obniżenia mnożnika służącego do wyliczenia tych limitów z 1,4 do 1,2. Największe ograniczenia dotkną takie miasta jak Kraków, Poznań czy Wrocław, w których na kredyt z dopłatą można dziś kupić co drugie mieszkanie, po zmianach będzie to zaledwie kilkanaście procent podaży.

Mimo wprowadzenia kolejnych zmian w programie, lista naszych mieszkań dostępnych w kredycie preferencyjnym pozostaje taka sama. Nasi klienci nie muszą obawiać się pomniejszonej oferty, gdyż ceny metra kw. cały czas spełniają kryteria Rodziny na Swoim - mówi Bartłomiej Rzepa, prezes Wawel Service.

Jednak w większości lokalizacji zmiana może mieć istotny wpływ na liczbę nieruchomości spełniających ustawowe warunki cenowe.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://mennicapoznanska.com/kategoria/zloto/zlote-monety/) podobne nasze strony, które przedstawiają to zagadnienie - na pewno też Cię zaciekawią.

Ministerstwo Infrastruktury nie ukrywa, że nowe limity mają na celu ograniczenie dostępu do preferencyjnych kredytów, a w końcu i wygaszenie programu.
Zaczerpnięte z: FreeMind
22/03/26, 07:01:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.