Podwyżka VAT - droższe mieszkania

procent
Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.

Chcielibyśmy Cię namówić do równie fajnych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę etykiety i czytaj to, na co będziesz miał chęć.Choć 1 punkt procentowy wydaje się nie mieć dużego znaczenia, to kilka tysięcy zł., które musimy niejako "dopłacić" do mieszkania robi różnicę. Najlepszym sposobem uniknięcia podwyżki podatku, a tym samym ceny lokalu, jest jego zakup jeszcze w tym roku. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć np. na wyposażenie - mówi Bartłomiej Rzepa, prezes Wawel Service.

Podwyżka podatku ma przynieść budżetowi państwa ponad 5,5 mld zł. Nieoficjalnie mówi się, że rząd planuje podnieść VAT o kolejny procent w lipcu przyszłego roku i o kolejne 2 punkty w latach następnych.
Zaczerpnięte z: FreeMind
19/07/02, 07:04:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.