Praca połączona ze studiowaniem

Mały odsetek studentów jest w tak dobrej sytuacji, że rodzice dają im pieniądze na utrzymanie. Większości ludzi nie stać na to, by finansować drugie mieszkanie, bilety i zakupy dziecka. Te osoby zazwyczaj od początku studiów rozpoczynają pracę zarobkową, aby móc się utrzymać. W szczególności, jeśli przeprowadzają się z innego miasta. Zazwyczaj studenci łapią się dodatkowych prac, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, zwłaszcza jeżeli zapisali się na studia w trybie dziennym.


Praca w pubie

sprzątanie2
Zaczerpnięte z: sxc.hu
Zwykle studenci poszukują pracy w pubach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani. Oczywiście, nie jest tak, że do tego rodzaju pracy nie trzeba żadnych umiejętności i predyspozycji. Wiadomo, że niezwykle nieśmiała osoba, która obawia się odezwać do innych nie odnajdzie się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane ”dziurawe ręce” nie będzie pracował długo na zmywaku. Praca barmana wymaga przyswojenia wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasem zdolności rozładowania trudnych sytuacji.

Jeśli praca w restauracji czy barze nie jest dla nas odpowiednia innym wyjściem jest sprzątanie obiektów (sporo więcej zobaczysz na www). To praca, którą możemy wykonywać w różnych godzinach, więc nie przeszkadza w zajęciach na uczelni. W dodatku jest dość dobrze płatna. Szczególnie, jeśli uda nam się zatrudnić w firmie o ugruntowanej pozycji.


Wyświetl większą mapę
Biura czy domy prywatne?

Dla przykładu sprzątanie biur w Warszawie to praca, którą zleca się zaledwie paru firmom, najbardziej znanym i solidnym. Generalnie sprzątanie biur jest lepiej opłacane, niż podobna praca dla osób prywatnych. Oczywiście i samodzielnie można wyszukać dobre domy do sprzątania. Czasami wystarczy parę dni aby zarobić całkiem dobre wynagrodzenie.

Możemy także spróbować zatrudnić się w przedsiębiorstwie, które oferuje sprzątanie osiedli czyli prace porządkowe dookoła bloków, sprzątanie dezynsekcja warszawa karaluchy klatek schodowych, czasem bram garażowych itp.

sprawdź szczegóły
Sprzątanie naturalnie jest trudną pracą. Wymaga sporo siły, odporności na stres, sumienności i samozaparcia, jednakże jest to dobre wyjście dla młodych ludzi poszukujących możliwości utrzymania w nowym mieście.
23/01/07, 07:29:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.