W jaki sposób ocenić pracownika?

W dużych przedsiębiorstwach i korporacjach zatrudnionych jest wielu ludzi na różnych stanowiskach. Nierzadko więc bywa tak, że rezultatów pracy konkretnych osób nie widać w życiu codziennym. Są specjalne metody na to, by określić, jaki był wpływ określonego pracownika w wyniki danej firmy. Obecnie wydajność w pracy jest elementem pożądanym i poszukiwanym.


Wiąże się to niejednokrotnie z wysiłkiem ponad siły dla sprostania wymaganiom. To z kolei skutkuje niekiedy podniesionym poziomem stresu i napięcia na co dzień. Z tego powodu w obecnej rzeczywistości tak często spotykane są przypadki depresji i stale gorszego samopoczucia. Na dzień dzisiejszy także w rodzimych firmach normą staje się cykliczna ocena pracownicza . Dokonuje się jej z użyciem określonych narzędzi, na przykład w formie profesjonalnych testów.

Ta oferta myślenie strategiczne szkolenie jest niesamowicie ciekawa i jeśli szukasz większą ilość danych na omawianą tu tematykę, to znajdziesz je tutaj.

Jest to istotne dla określenia profilu danego człowieka i wartości jego pracy.

Ocena
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Występuje parę rodzajów oceny pracownika. Wyróżnia się je w pierwszej kolejności z uwagi na skrupulatność, z jaką się ich dokonuje. Jednym z najbardziej szczegółowych typów oceny jest tak zwana ocena 360 stopni (sprawdź program do ocen 360 stopni). Opiera się ona na tym, że opinie na temat określonego pracownika wyrażają wszystkie osoby z jego najbliższego otoczenia w firmie. Interesujące jest to, że zwykle również pracownicy dokonują oceny własnego zwierzchnika. W oparciu o tę ocenę można wyciągnąć wiele interesujących wniosków. Przede wszystkim można dowiedzieć się, jak badany pracownik odnosi się do kolegów z pracy czy własnych podwładnych. Ocena taka w większej części dużych firm odbywa się regularnie, najczęściej raz w roku.

Rozmaite oceny pracownicze pozwalają na uzyskanie wielu informacji na temat danej osoby. Uzyskuje się opinię innych o nim, a więc również o tym w jaki sposób pracuje i z jakimi rezultatami. Z pomocą tej wiedzy można zadecydować, w jaki sposób można udzielić wsparcie pracownikowi, zmobilizować go lub wyróżnić za wyniki. Efektem tego bywa na przykład skierowanie go na właściwe szkolenie.

Hej, sprawdź to mała księgowość 2019, jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Oceny skutkują niekiedy również awansem czy podwyżką lub wręcz przeciwnie – wypowiedzeniem dla pracownika. Umożliwiają również tworzenie zestawień statystycznych na temat osób pracujących w firmie.
20/10/08, 11:20:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.